• Odbierz prezent
analiza tygodniowa nial fuller

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, January 8th to 12th 2018

 

EUR/USD –  byki utrzymują inicjatywę, kurs rośnie

Po imponujących wzrostach z ostatnich tygodni, kurs EUR/USD spędził drugą część minionego tygodnia w konsolidacji przed kolejnym ruchem. Biorąc pod uwagę wcześniejszą silną dynamikę, zamierzamy dołączyć do tego rynku po stronie długiej. W tym tygodniu możemy wyczekiwać na korekty spadkowe, by dokonać zakupu po wystąpieniu sygnału price action, w najlepszym wypadku w okolicy wsparcia przy 1,195. Jednakże, pozostajemy nastawieni na wzrosty na tym rynku dopóki notowania utrzymują się powyżej wsparcia przy 1,186, które jest miejscem rozpoczęcia silnego impulsu wzrostowego po wystąpieniu świecy pin bar kilka tygodni temu. Kolejną interesującą uwagą jest to, że na wykresie miesięcznym uformował się duży, wzrostowy pin bar (w grudniu), wskazując na potencjalne dalsze wzrosty w styczniu, co jest zgodne z naszą analizą.

 

nial fuller

 

GBP/USD – rynek nastawia się na kolejny impuls wzrostowy

Jak wskazywaliśmy w naszych ostatnich komentarzach, rynek GBP/USD znajduje się w trendzie wzrostowym i ostatnio ruszył w górę po teście wsparcia przy poziomie 1,33. Trend wygląda bardzo zdrowo i mamy sporo przestrzeni do dalszego ruchu w górę, więc w tym tygodniu ponownie nastawiamy się na kupno. Będziemy oczekiwać na korekty spadkowe, by dokonać kupna po wystąpieniu sygnału na wykresie H1, H4 lub D1 w pobliżu lub ponad poziomem 1,33. Warto zauważyć, że to wsparcie jest miejsce powstania dużej świecy pin bar z końca listopada, co  stanowi potwierdzenie istotności wsparcia. Przyglądamy się również formacji inside bar, uformowanej na zamknięciu ostatniego tygodnia. Może ona zostać wybita w tym tygodniu i wskazać na kontynuację trendu wzrostowego.

 

nial fuller

 

USD/JPY – rynek ugrzązł ponad kluczowym wsparciem

W ubiegłym tygodniu kurs USD/JPY odbił się od poziomu 112,0, po ruchu spadkowym, który omawialiśmy w ostatnim komentarzy. Jednakże, reakcja wzrostowa była ograniczona, dlatego nie jesteśmy mocno nastawieni na wzrosty na tej parze. Perspektywa zmieniła się na trend boczny, ale dopóki poziom 112,0 nie zostanie przebity, zamierzamy kupować w okolicy tego wsparcia. Traderzy mogą w dalszym ciągu czeka na sygnały kupna w pobliżu lub na poziomie 112,0, dopóki nie nastąpi zamknięcie świecy poniżej tego wsparcia.

 

nial fuller

 

Złoto – mocna świeca popytowa wypchnie cenę złota jeszcze wyżej

Jak wskazywaliśmy w naszym ostatnim komentarzu dotyczącym złota, w grudniu na wykresie miesięcznym powstała wzrostowa świeca pin bar i na wykresie dziennym widzimy silną reakcję popytu. Cena powróciła powyżej wszystkich kluczowych poziomów oporu. Cena może kierować się w stronę poziomu 1360,0 lub nawet wyżej w średnim terminie, prawdopodobnie łapiąc wiele osób pozostających w pozycji krótkiej. Pozostajemy nastawieni byczo do tego rynku i zamierzamy kupować, zauważając, że cena odbiła się od poziomu 1305,0 w ostatni czwartek, wskazując, że każda korekta spadkowa będzie obecnie stanowić okazję do kupna. Warto obserwować kolejne ruchy spadkowe w tym tygodniu, by dokonać zakupu po wystąpieniu sygnału na wykresie H1, H4 lub D1, najlepiej w pobliżu lub w strefie 1290,0-1305,0.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – kontynuacja trendu wzrostowego

Pozostajemy nastawieni byczo do rynku ropy i zamierzamy kupować, jako że trend wzrostowy wciąż jest silny. Od miesięcy nastawiamy się na kupno po korektach spadkowych ii traderzy, którzy pozostawali po długiej stronie rynku osiągali świetne wyniki. Obecnie strefa 58,5-55,9 stanowi kluczowe wsparcie w krótkim terminie i zamierzamy dokonywać zakupów w przypadku ruchów korekcyjnych w tym tygodniu.

 

nial fuller

 

China50 – chiński indeks z potencjałem wzrostowym

Chiński indeks wyłamał się z konsolidacji w trendzie wzrostowym. Jesteśmy byczo nastawieni do tego rynku i w tym tygodniu będziemy chcieli kupować po ruchach spadkowych. Traderzy mogą czekać na korektę do strefy 13340-13450 by wejść w pozycję długą ‘na ślepo’ lub na podstawie sygnały kupna.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader!


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk