• Odbierz prezent
analiza techniczna, nial fuller
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja techniczna na wybranych instrumentach

Nial Fuller - Weekly Trade Ideas & Market Analysis by Nial Fuller – May 8th to 12th...

 

EUR/USD - kurs wznosi się wyżej

Na parze EUR/USD w zeszłym tygodniu kontynuowane były wzrosty, co wskazuje na to, że byki zachowują kontrolę. Nastąpiło zamknięcie powyżej kluczowego poziomu oporu, a kurs nie spowalnia. Traderzy mogą czekać na korektę spadkową w kierunku 1,0905 - 1,0830, gdzie mogą się pojawić sygnały Price Action, co stanowiłoby okazję na dołączenie się do trendu wzrostowego.

 

eurusd, analiza techniczna, nial fuller

 

AUD/USD - niedźwiedzie spychają cenę w dół

Kurs pary AUD/USD spadł niżej w zeszłym tygodniu, zgodnie z naszą dyskusją w poprzednich komentarzach. Wyszukiwaliśmy okazji do sprzedaży tej pary, ze względu na niedawny trend spadkowy i price action. Możemy szukać okazji do sprzedaży przy korektach wzrostowych, zgodnie z krótkoterminowym trendem spadkowym. Dopóki znajdujemy się poniżej kluczowego poziomu wsparcia 0,7555 - 0,7611, jesteśmy nastawieni na spadki.  

 

audusd, nial fuller, analiza techniczna

 

GBP/USD - zachowuje siłę

Na parze GBP/USD nastąpiły w zeszłym tygodniu kolejne zwyżki, po krótkiej przerwie we wzrostach i mniejszej dynamice. Tak jak już ostatnio mówiliśmy, traderzy, którzy nie mają jeszcze otwartych pozycji długich, mogą nadal oczekiwać na korekty spadkowe i następujące po nich ewentualne sygnały Price Action wskazujące na kupno (interwały 1h lub 4h). Obserwujemy krótkoterminowy poziom wsparcia 1,2828 - 1,2755 jako potencjalne miejsce do otworzenia pozycji długich.

 

gbpusd, analiza techniczna, nial fuller

 

 

Ropa - cena ropy chwilowo zawróciła, ale czy wzniesie się z tego poziomu wyżej?

W zeszłym tygodniu na ropie nastąpiła wyprzedaż, ale wygląda na to, że ostatnie pchnięcie, po którym zaobserwować mogliśmy dużą wzrostową świecę odwrotu, nastąpiło w piątek. Możemy zobaczyć wzrosty ceny w tym tygodniu, a bardziej agresywni traderzy mogą rozważyć wejście w pozycje długie w pobliżu poziomu 50% piątkowej świecy. Innym scenariuszem, ze względu na niedawne dynamiczne zniżki kursu,  jest czekanie na sygnały spadkowe w pobliżu poziomu oporu 48,80 - 51,20.

W długim terminie, poziom 43,00 jest kluczowym poziomem wsparcia i ewentualnym poziomem do kupna w kolejnych dniach - obserwuj Price Action w pobliżu tego poziomu w celu wejścia w spekulacyjne pozycje długie. Agresywni traderzy mogą rozważyć nawet wejście na ślepo.

 

roapa, nial fuller, analiza techniczna

 

S&P500 - kontynuacja trendu wzrostowego

Kurs S&P500 wzniósł się w zeszłym tygodniu po piątkowym przebiciu w górę, zgodnie z ogólnym trendem wzrostowym. W tym tygodniu traderzy mogą wyszukiwać okazji do kupna przy korektach spadkowych . Rynek niedługo najprawdopodobniej zawróci i jest spora szansa na to, że zostanie wypełniona luka wzrostowa sprzed kilku tygodni. Widać, że uformowała się ona w pobliżu krótkoterminowego wsparcia na 2344 - 2350, a długoterminowe wsparcie jest na poziomie 2324 i obserwujemy te obszary jako potencjalne miejsce do kupna, zgodnie z trendem wzrostowym.

 

FXMAG forex tygodniowa analiza - 8-12 maja (n. fuller) analiza techniczna nial fuller 1

 

Tłumaczenie: Michał Sztabkowski

 


Michał Sztabkowski

Student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Analityk techniczny i aktywny trader, wykorzystujący w handlu strefy popytu i podaży oraz metodologię Price Action. Interesuje się psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk