• Odbierz prezent
analiza tygodniowa nial fuller
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja techniczna na wybranych instrumentach

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, November 6th to 10th 2017

 

EUR/USD – niedźwiedzie grożą kolejnymi spadkami

Notowania EUR/USD konsolidowały w ubiegłym tygodniu tuż pod krótkoterminowym oporem przy poziomie 1,1666. Byki utrzymywały słabość kursu po wyprzedaży, która miała miejsce tydzień wcześniej. Tak jak wspomnieliśmy w ubiegłym tygodniu, obecnie jesteśmy nastawieni niedźwiedzio do tego rynku i szukamy okazji do sprzedaży dopóki kurs utrzymuje się poniżej maksimum ostatniego swingu (1,186). Traderzy mogą szukać szans na sprzedaż w po korektach wzrostowych w tym tygodniu. W optymalnym scenariuszu, z sygnałem price action na interwale H4 lub D1, w pobliżu poziomu 1,166 lub wyżej, dopóki notowania utrzymują się poniżej poziomu 1,186.

 

eurusd

 

AUD/USD – kurs utrzymuje się poniżej kluczowego oporu

Kurs AUD/USD utrzymuje się poniżej poziomów oporu, po ostatnim impulsie spadkowym, który obserwowaliśmy na tym rynku. Przełamanie wsparcia przy poziomie 0,775 zmieniło obraz wykresu na niedźwiedzi i dopóki notowania będą się utrzymywać poniżej poziomu 0,789, nastawiamy się na sprzedaż. Traderzy mogą poszukiwać okazji do sprzedaży dopóki notowania znajdują się pod tym poziomem, najlepiej przy sygnale price action na interwale H4 lub D1. W tym tygodniu warto zwrócić uwagę na poziom 0,775; będziemy próbowali sprzedawać w przypadku wystąpienia sygnału w pobliżu tego oporu.

 

audusd

 

GBP/JPY – kurs z wzrostowymi perspektywami powyżej wsparcia

Pozostajemy nastawieni na wzrosty na rynku GBP/JPY, jako że pary z jenem wyglądają stosunkowo byczo w obecnej chwili. Te perspektywy są zgodne z aktualnym trendem wzrostowym na rynku GBP/JPY i sygnalną, wzrostową świecą pin bar z 12. października. Zagranie na tego pin bara opłaciło się tym, którzy wykorzystali sygnał kupna. Obecnie widzimy możliwość dalszego ruchu wzrostowego, dopóki utrzymywane jest wsparcie na poziomie 147,0. Jest to poziom zbieżny z dolnym ograniczeniem wspomnianej świecy pin bar. Traderzy mogą poszukiwać okazji do kupna w tym tygodniu po korektach spadkowych, optymalnie w strefie wsparcia 147,0-147,7.

 

gbpjpy

 

GBP/USD – kurs utrzymuje się powyżej kluczowego wsparcia

Kurs GBP/USD zniżkował w ubiegłym tygodniu, gdy rynek zaczął konsolidować i poruszać się ruchem bocznym tuż nad kluczowym poziomem wsparcia (1,3025). Pozostajemy nastawieni nieznacznie byczo do tego rynku, dopóki notowania utrzymują się powyżej tego poziomu. Dalsze spadki i istotne zamknięcie poniżej poziomu 1,3025 zmieniłyby obraz tego rynku na niedźwiedzi. Traderzy mogą rozważać pozycje długie na oczywistych sygnałach na wykresie H4 lub D1 w okolicy 1,3025. Warto jednak być świadomym, że zamknięcie świecy poniżej tego poziomu może zapoczątkować spadki w kierunku poziomu 1,278.

 

gbpusd

 

Ropa naftowa – cena wciąż zwyżkuje

Rynek ropy naftowej kontynuował w ubiegłym tygodniu ruch w górę, w zgodzie z naszymi wcześniejszymi komentarzami wskazującymi na kupno. Wciąż jesteśmy nastawieni byczo do tego rynku i będziemy wyczekiwać na korekty spadkowe, by dokonać kupna. Traderzy mogą obserwować wsparcie przy poziomie 52,65, a także poziom 51,0, w poszukiwaniu sygnałów kupna, by dołączyć do trendu wzrostowego.

 

ropa naftowa

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader!


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk