• Odbierz prezent
analiza tygodniowa nial fuller

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, February 5th to 9th 2018

 

EUR/USD – trend nienaruszony, czekamy na korektę, by dokonać zakupu

W ubiegłym tygodniu kurs EUR/USD ruszył w górę, choć wzrosty były bardziej umiarkowane niż  w poprzednim tygodniu. Jednakże, trend wciąż jest wzrostowe i, tak jak wskazywaliśmy w naszych ostatnich komentarzach, nastawiamy się na kupno po korekcie do wsparcia. Obecnie obserwujemy strefę od wsparcia przy 1,2335 i 21-dniową średnią kroczącą (EMA), aż po poziom 1,2090 w kontekście sygnałów kupna po korekcie spadkowej.

 

nial fuller

 

NZD/USD – wyprzedaż po sygnale odwrócenia

24 stycznia na rynku NZD/USD utworzył się spadkowy pin bar na poziomie oporu 0,743, będący potencjalnym sygnałem sprzedaży. Na wykresie widzimy, że poziom 0,7430 utrzymywał od tego czasu rynek w konsolidacji, a ostatecznie, w ubiegły piątek doszło do wyprzedaży na rynku. W efekcie, w tym tygodniu zamierzamy sprzedawać po próbach odbicia w górę, dopóki rynek utrzymuje się poniżej poziomu 0,7430. Jeśli wyprzedaż zepchnie kurs w okolice wsparcia 0,705-0,713, zaczniemy ponownie rozważać kupno, choć może to być dość odległa perspektywa. W tym tygodniu utrzymujemy niedźwiedzie nastawienie i będziemy otwierać pozycję krótką w przypadku ruchów wzrostowych poniżej 0,7430.

 

nial fuller

 

GBP/USD – rynek szykuje się do korekty

Kurs GBP/USD zwyżkował w ubiegłym tygodniu w okolice lokalnych szczytów aż do piątkowej wyprzedaży. Rynek ten wciąż się trzyma i widzimy potencjał na utrzymanie trendu wzrostowego, który trwa od połowy 2017 roku. Z tego względu pozostajemy nastawieni na wzrosty, a naszą strategią jest obserwacja interwałów H1, H4 i D1 w poszukiwaniu sygnałów kupna po wystąpieniu korekty. W tym tygodniu skupiamy się na minimach z ostatniego tygodnia przy poziomie 1,3977, aż do wsparcia przy poziomie 1,3655. Warto obserwować sygnały price action, by dołączyć do trendu wzrostowego we wspomnianej strefie lub tuż nad nią.

 

nial fuller

 

S&P500 – wyprzedaż przy dużej zmienności

W ubiegłym tygodniu rynek S&P500 zaliczył dużą wyprzedaż ze strony osób, które dokonały zakupów w okolicy ostatniego szczytu. Taki ruch nie jest zaskakujący, biorąc pod uwagę skalę wzrostów, które obserwowaliśmy w ostatnich miesiącach. Wspomniana podwyższona zmienność stanowiła potencjał do zysków jeśli tylko czekaliśmy na odpowiedni sygnał price action. Widzimy, że najbliższe wsparcie zlokalizowane jest przy poziomie 2695, ale oczekujemy nawet głębszej korekty, po której miałby wystąpić jasny sygnał dla ponownych wzrostów. Warto obserwować uważnie interwały H1, H4 i D1, ale należy być świadomym dużej zmienności i pamiętać, że w takim środowisku szersze stop lossy są zazwyczaj koniecznością.

 

nial fuller

 

Złoto – rynek kieruje się w stronę wsparcia

Złoto miało trudności w ubiegłym tygodniu w pobliżu długoterminowego oporu (który wspominaliśmy jako cel w naszej analizie z 8 stycznia) i na wykresie dziennym widzimy początek korekty spadkowej. Pozostajemy nieznacznie byczo nastawieni do tego rynku i czekamy na retest wsparcia przy 1295-1306, gdzie będziemy szukać sygnałów price action, by otworzyć pozycję długą.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk