• Odbierz prezent
nial fuller analiza tygodniowa

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, March 5th to 9th 2018

 

EUR/USD – odwrócenie i ruch w górę po teście wsparcia

Kurs EUR/USD wyraźnie porusza się w kanale pomiędzy oporem 1,252 i kluczowym wsparciem w strefie 1,216-1,220. Na poniższym wykresie widzimy, że rynek odbił się od tej strefy w czwartek, kontynuując w piątek ruch w górę. Uznajemy to za silny dowód aktywności kupujących i nastawiamy się na kupno z okolic strefy wsparcia. Kurs ma sporo przestrzeni do ruchu w górę nim dojdzie do oporu przy poziomie 1,252, co skłania nas do gry na wzrosty w tym tygodniu. Traderzy mogą szukać sygnałów price action, by dołączyć do kupujących po korektach do strefy 1,216-1,220 lub powyżej; należy zwracać uwagę na wykresy H1, H4 i D1.

 

nial fuller

 

S&P500 – potencjał do kolejnych wzrostów po pin barze

Notowania S&P500 zniżkowały w ubiegłym tygodniu, po odbiciu od poziomu 2790, ale w piątek na wykresie powstała świeca pin bar, zwiastująca potencjalne odwrócenie. Kurs odbił się od strefy 2646-2666 i uformowana w piątek świeca pin bar może doprowadzić do wzrostów w tym tygodniu i potencjalnego retestu poziomu 2790. Należy mieć na uwadze wysoką zmienność głównych indeksów giełdowych, więc należy zarządzać ryzykiem w odpowiedni sposób, by relacja ryzyka do zysku miała sens. Przełamanie minimów piątkowego pin bara zanegowałoby bycze perspektywy i otwarłoby furtkę do dalszych spadków.

 

nial fuller

 

AUD/USD – wzrostowy pin bar na wsparciu może prowadzić do wzrostów

Kurs AUD/USD również zaliczył wyprzedaż na początku ubiegłego tygodnia, finiszując jednak dużo lepiej, co skutkowało utworzeniem wzrostowej świecy pin bar na wsparciu przy poziomie 0,775. Kurs może ruszyć w górę w tym tygodniu, w następstwie tej świecy, a najbliższa strefa oporu zlokalizowana jest dopiero przy poziomie 0,789. Ten potencjalny sygnał kupna jest warty rozważenia przez traderów, ale warto mieć na uwadze to, że wyłamanie minimum tej świecy może doprowadzić do dalszych spadków i zanegować bycze nastawienie. Docelowym poziomem dla kupujących mogą być okolice 0,789.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – dwa wzrostowe pin bary mogą zwiastować wzrosty w tym tygodniu

Rynek ropy naftowej pozostaje w długoterminowym trendzie wzrostowym, na co wskazywaliśmy od miesięcy w naszych komentarzach. W ubiegłym tygodniu cena ropy spadała, co skończyło się na utworzeniu dwóch pin barów (w czwartek i piątek), broniących poziomu 60,0. Pozostajemy nastawieni byczo do tego rynku dopóki cena utrzymuje się ponad strefą 58,0-60,0 i będziemy rozważać kupno w oparciu o wspomniane pin bary po tekście wsparcia. Zejście poniżej poziomu 58,0 sprawiłoby, że musielibyśmy rozważyć zmianę naszego byczego nastawienia.

 

nial fuller

 

Złoto – wzrostowy pin bar na kluczowym wsparciu

W ostatnich miesiącach rynek złota poruszał się ponad kluczowym wsparciem przy poziomie 1300,0, odbijając się od niego po kolejnych korektach. W ubiegłym tygodniu cena ponownie testowała ten poziom, formując ładną świecę pin bar w czwartek. Ta znacząca świeca na kluczowym wsparciu w pobliży strefy 1300-1308 może prowadzić do wzrostów ceny w tym tygodniu, więc traderzy powinni zwrócić na nią uwagę. Cena znajduje się obecnie w konsolidacji, poruszając się pomiędzy wsparciem przy 1300 i oporem przy 1360, więc obecnie znajdujemy się w pobliżu dolnego ograniczenia konsolidacji na silnym wsparciu, mają jasny sygnał kupna i cel w postaci górnego ograniczenia konsolidacji. Ruch poniżej dolnego ograniczenia pin bara mógłby chwilowo zanegować nasze bycze spojrzenie na ten rynek.

 

nial fuller

 

 Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk