• Odbierz prezent
analiza tygodniowa nial fuller
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja techniczna na wybranych instrumentach

Nial Fuller - Weekly Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller – September 4th to 8th 2017

 

EUR/USD – trend wzrostowy cały czas w grze, pomimo korekty

Kurs EUR/USD w ubiegłym tygodniu rozpoczął korektę spadkową, po kolejnym impulsie wzrostowym w ramach trwającego od miesięcy trendu. Jak wskazywaliśmy w ostatnich tygodniach, cały czas nastawiamy się na kupno na tym rynku po korektach spadkowych do stref wsparcia. W tym tygodniu obserwujemy okolice 1,166 jako podstawową strefę zakupów – będziemy wyszukiwać silnych sygnałów kupna na interwałach H4 i D1, by wejść w pozycję długą, gdy notowania zbliżą się do tego poziomu. Pozostajemy nastawieni na utrzymanie trendu wzrostowego tak długo jak notowania utrzymują się powyżej kluczowej strefy wsparcia 1,13-1,145.

 

eurusd

 

AUD/USD – kupno po korekcie

W ostatnich dwóch tygodniach kurs AUD/USD konsolidował i ruszył nieco w górę, co było następstwem wzrostowego pin bara, który obronił kluczowe wsparcie w okolicy 0,78, funkcjonujące wcześniej jako opór. Widzimy potencjał dla dalszych ruchów wzrostowych w nadchodzących dniach i tygodniach i w dalszym ciągu zamierzamy kupować dopóki notowania utrzymują się powyżej poziomu 0,775. Zalecamy obserwację interwałów H1, H4 i D1 w poszukiwaniu wzrostowych sygnałów price action.

 

audusd

 

USD/CAD – kontynuacja trendu spadkowego po odrzuceniu od oporu

Na rynku USD/CAD mamy do czynienia z solidnym trendem wzrostowym, co widzimy na poniższym wykresie dziennym. W naszej poprzedniej analizie tygodniowej zaznaczyliśmy, że w przypadku wyłamania wsparcia przy poziomie 1,2413 kurs może znacząco spaść w kolejnych tygodniach. Zauważ, że kurs zamknął się nieznacznie poniżej tego wsparcia w ubiegłym tygodniu po dynamicznym odwróceniu na 21-dniowej średniej kroczącej (EMA). Traderzy mogą w tym tygodniu oczekiwać na sygnały spadkowe po korektach wzrostowych. Pozostajemy nastawieni na spadki dopóki notowania utrzymują się poniżej oporu 1,276

 

usdcad

 

Złoto – kontynuacja trendu wzrostowego po wzrostowym fakey setup

Cena złota wystrzeliła w górę po wzrostowej formacji fakey setup z 25 sierpnia. Rynek złota znajduje się w klarownym, silnym trendzie wzrostowym i po ostatnim wyłamaniu kluczowego oporu przy poziomie  1300,0$ wygląda na to, że jest ‘zdrowy’ i może być kontynuowany. Traderzy, którzy przegapili sygnał wygenerowany przez formację fakey setup mogą wciąż szukać okazji do kupna jeśli dojdzie do korekty spadkowej – podstawową strefą, którą obserwujemy jest krótkoterminowe wsparcie w okolicy 1297,0-1300,0$, ale pozostaniemy mocno nastawieni na wzrosty dopóki cena utrzymuje się powyżej poziomu 1275,0% (dolne ograniczenie formacji fakey setup).

 

złoto

 

S&P500 – wzrostowe nastawienie po odbiciu od wsparcia

Indeks S&P500 odbił się dynamicznie od poziomu 2420,0$ w ubiegłym tygodniu. Ogólny trend wciąż jest wzrostowy i biorąc pod uwagę to silne odbicie od wsparcia, nadal jesteśmy bardziej zainteresowani pozycją długą. W tym tygodniu możemy obserwować korekty spadkowe w poszukiwaniu sygnałów wzrostowych, dopóki notowania utrzymują się powyżej poziomu 2400,0$.

 

spx

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk