• Odbierz prezent
analiza nial fuller

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, January 29th to February 2nd 2018

 

EUR/USD – potencjalna korekta w trendzie wzrostowym

W ubiegłym tygodniu kurs EUR/USD znów zwyżkował, zgodnie z naszą ostatnią analizą tego rynku. Jednakże, w czwartek na wykresie wyrysowała się świeca pin bar, odwracająca notowania od długoterminowego oporu w pobliżu 1,254, widocznym na interwale tygodniowym. W efekcie prawdopodobna stała się korekta spadkowa i w tym tygodniu możemy zobaczyć spadek kursu do strefy wsparcia pomiędzy 1,208 o 1,216. Po takim ruchu ponownie będziemy zainteresowani kupnem (w strefie wsparcia widocznej na poniższym wykresie) w przypadku wystąpienia sygnału price action. Warto wyszukiwać sygnałów kupna w ramach korekty, dopóki notowania utrzymują się powyżej poziomu 1,208.

 

nial fuller

 

GBP/USD – spadki do wsparcia przed kolejnym ruchem w górę

Notowania GBP/USD zwyżkowały w ubiegłym tygodniu i podobnie jak w przypadku rynku EUR/USD, znajdujemy się obecnie w strefie długoterminowego oporu, ale z pewnością ruch w górę może być przedłużony, biorąc pod uwagę siłę trendu wzrostowego, a także szerokość strefy oporu, rozciągającej się od 1,42 do 1,50. Zamierzamy oczekiwać na korektę spadkową, by wejśćw pozycję długą w pobliżu 21-dniowej średniej kroczącej (EMA) i strefy 1,3655-1,394. Będziemy szukać sygnałów kupna w ramach korekty, dopóki notowania utrzymują się powyżej strefy wsparcia widocznej na poniższym wykresie.

 

nial fuller

 

AUD/USD – ruch w górę w ramach kontynuacji trendu

W związku z silnych ruchem wzrostowym w ubiegłym tygodniu i równie mocnym zamknięciem tygodnia, wciąż jesteśmy zdecydowanie nastawieni na wzrosty na rynku AUD/USD. Jednakże, kurs znajduj się obecnie tuż poniżej długoterminowego oporu (0,812), więc idealnie byłoby zaczekać na wystąpienie korekty, przed wejściem w pozycję długą. Warto obserwować 21-dniową średnią kroczącą (EMA), a także strefę 0,78-0,7955 i czekać na sygnały kupna, dopóki notowania utrzymują się powyżej strefy wsparcia.

 

nial fuller

 

Złoto – konsolidacja po ruchu w górę

Cena złota szła w górę w ostatnich tygodniach, co było kontynuowane na początku ubiegłego tygodnia, po tym jak wyłamana została strefa konsolidacji z poprzedniego tygodnia. Cena ponownie konsolidowała pod koniec ubiegłego tygodnia, ale trend wzrostowy wciąż jest aktualny. W efekcie, w tym tygodniu chcemy kupować po wystąpieniu korekty spadkowej. Zamierzamy dokonać zakupów w strefie pomiędzy 1306 i 1325 lub w pobliżu 21-dniowej średniej kroczącej, w oparciu o sygnał z interwału H1, H4 lub D1.

 

nial fuller

 

S&P500 – kontynuacja trendu wzrostowego

Na rynku S&P500 trwa monstrualny trend wzrostowy. Ten rynek pnie się w górę niczym królik z reklam baterii Energizer. Jak zamierzamy to rozegrać? Kluczową kwestią jest to, by pamiętać, że korekty mogą być bardzo płytkie w tak silnych trendach, więc każdy najmniejszy ruch w dół w tym tygodniu będziemy rozważać jako okazję do kupna. Warto obserwować 21-dniową średnią kroczącą i strefę wsparcia 2770-2830 w kontekście sygnałów kupna na interwałach H1, H4 i D1.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk