• Odbierz prezent
analiza tygodniowa nial fuller

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, Nov. 27th to Dec. 1st 2017

 

EUR/USD – byki przejmują kontrolę

W ubiegłym tygodniu kurs EUR/USD zwyżkował i powrócił powyżej oporu przy poziomie 1,1875, który obecnie stanowi wsparcie. Tak jak wspominaliśmy w ubiegłym tygodniu, zmieniliśmy nasze nastawienie na bycze po tym jak kurs powrócił powyżej poziomu 1,1664. Widzimy, że od tego poziomu kurs wzrósł znacząco i przebił poziom 1,1875, jak wspomnieliśmy wcześniej. Nastawiamy się na kupno korekt, dopóki kurs utrzymuje się powyżej poziomu 1,1664 i będziemy obserwować w tym tygodniu strefę 1,1664-1,1875, by dołączyć do trendu wzrostowego.

 

eurusd

 

GBP/USD – test ważnego oporu

GBP/USD pozostaje silny po tym jak notowania odbiły się od kluczowego wsparcia przy poziomie 1,304 kilka tygodni temu.  W ostatnich tygodniach wskazywaliśmy na potencjał wzrostowy, jeśli poziom 1,304 zostanie utrzymany i w związku z ostatnim rajdem w górę, pozostajemy nastawieni na dalsze wzrosty. Kurs testuje obecnie opór przy poziomie 1,334 i wygląda pro-wzrostowo. W tym tygodniu będziemy oczekiwać na korekty, by dołączyć do kupujących dopóki notowania utrzymują się powyżej poziomu 1,304. Traderzy mogą szukać sygnałów na wykresach H1, H4 lub D1, by wejść w pozycję długą po korektach spadkowych.

 

gbpusd

 

Złoto – potencjalne wybicie w górę

Rynek złota znalazł wsparcie przy poziomie 1260,0 w ostatnich tygodniach i rozpoczął ruch w górę od tego poziomu po sygnale wygenerowanym przez formację fakey setup kilka tygodni temu. Cena ma potencjał do dalszych wzrostów w nadchodzących tygodniach w kierunku lokalnych szczytów przy poziomie 1350,0, tak długo jak notowania utrzymują się powyżej poziomu 1260,0. Warto zwrócić uwagę na formację inside bar z ubiegłego tygodnia – istnieje możliwość jej wybicia, czego traderzy powinni być świadomi w tym tygodniu.

 

złoto

 

Ropa naftowa – cena w dalszym ciągu rośnie

Rynek ropy naftowej kontynuował ruch w górę w ubiegłym tygodniu, z łatwością przebijając kluczowy, długoterminowy poziom oporu. Jak wspomnieliśmy w naszym ubiegłotygodniowym komentarzu, czekaliśmy na możliwość wejścia w pozycję długą po korekcie i w tym tygodniu kontynuujemy to podejście. Traderzy powinni obserwować strefę wsparcia pomiędzy poziomami 55,0 i 57,0 i szukać możliwości do kupna w tym tygodniu po korekcie i sygnale wzrostowym na wykresie H1, H4 lub D1 w strefie wsparcia lub jej pobliżu.

 

ropa naftowa

 

S&P500 – kolejne historyczne maksima

Indeks S&P500 utworzył nowe historyczne maksima w ubiegłym tygodniu i wydaje się, że nie widać końca tego trendu wzrostowego. Jednakże nie jesteśmy przekonani do zakupów w okolicy obecnych wysokich poziomów. Zamierzamy czekać na wyraźną korektę przed dokonaniem kupna, optymalnie w okolicę kluczowego wsparcia przy poziomie 2541,0, które wyznaczają minima ostatnich dwóch świec pin bar. Traderzy mogą czekać na okazję do kupna w tym tygodniu, najlepiej po wystąpieniu sygnału price action w pobliżu poziomu 2541,0.

 

sp500

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk