• Odbierz prezent
nial fuller analiza tygodniowa

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, March 26th to 30th 2018

 

EUR/USD – konsolidacja ponad strefą wsparcia

Rynek EUR/USD konsolidował w ubiegłym tygodniu w strefie pomiędzy poziomami 1,216 i 1,252, którą omawialiśmy w ostatnich komentarzach. Pozostajemy nastawieni byczo do tego rynku ze względu na to, że trend wciąż jest wzrostowy, a notowania utrzymują się ponad kluczową strefą wsparcia. Traderzy mogą tym tygodniu czekać na korektę do okolic 1,216-1,224 i sygnały kupna, pozwalające na dołączenie do kupujących. Wyłamanie wspomnianego wsparcia otwarłoby jednak drogę do większych spadków w okolice 1,19, co czasowo zanegowałoby nasze nastawienie.

 

nial fuller

 

GBP/USD – kontynuacja trendu wzrostowego

Rynek GBP/USD pozostaje w trendzie wzrostowym a w ostatnich, a w ostatnich tygodniach kurs zwyżkował po odbiciu od wsparcia przy poziomie 1,376, zapoczątkowanym przez wzrostową świecę pin bar. Pozostajemy nastawieni byczo do tego rynku dopóki notowania otrzymują się powyżej strefy 1,3615-1,3760 – traderzy mogą czeka na sygnały kupna po korekcie ponad tą strefą i patrzeć również na 21-dniową średnią kroczącą (EMA).

 

nial fuller

 

Złoto – odbicie od kluczowej strefy wsparcia

Rynek złota zwyżkował w ubiegłym tygodniu po odbiciu od kluczowej strefy wsparcia 1295-1306 w środę. W ostatnich komentarzach wskazywaliśmy na chęć kupna w tej strefie w związku z wieloma świecami pin bar, jakie tworzyły się tam w ostatnich tygodniach. Traderzy, którzy przegapili okazję do wejścia mogą czekać na korektę spadkową i sygnały kupna na interwałach H1, H4 lub D1, gdyż uważamy, że na rynku złota jest jeszcze spory potencjał do wzrostów w nadchodzących tygodniach.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – cena oddala się od wsparcia

W ubiegłym tygodniu rynek ropy znów zwyżkował, jako że byki wciąż pchają cenę do góry po teście strefy 58,00-60,00. Jesteśmy nastawieni na wzrosty na tym rynku i w tym tygodniu będziemy czekać na korektę i sygnały wzrostowe na wykresach H1, H4 lub D1. Jesteśmy zainteresowani kupnem dopóki cena utrzymuje się powyżej poziomu 58,00.

 

nial fuller

 

S&P500 – indeks w wyprzedaży, ale kluczowe wsparcie już blisko

Indeks S&P500 zaliczył silną wyprzedaż w ubiegłym tygodniu, gdy zmienność na rynku wyraźnie wzrosła. Wolimy obecnie unikać pozycji krótkich ze względu na to, że w ostatnich latach rynek zwykł dynamicznie odbijać w górę po słabszych okresach. Preferujemy trzymanie się długoterminowego trendu wzrostowego, co opłaciło się tym, którzy podjęli ryzyko przy okazji obecnej korekty. Zamierzamy szukać okazji do kupna w pobliżu strefy 2488-2530 w tym tygodniu, jeśli notowania utrzymają tendencję spadkową.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk