• Odbierz prezent
nial fuller
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja techniczna na wybranych instrumentach

Nial Fuller: Weekly Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller – June 26th to 30th 2017

 

EUR/USD – ‘edek’ pozostaje okazją do kupna blisko wsparcia

Pozostajemy byczo nastawieni do EUR/USD i poszukujemy okazji do kupna, jako że notowania prezentują się pozytywnie powyżej krótkoterminowego wsparcia przy poziomie 1,1115. W tym tygodniu naszym planem jest kupowanie dołków do momentu pokonania wsparcia, czyli do zdecydowanego zamknięcia świecy poniżej poziomu 1,1115 (o ile do niego dojdzie). Celem dla zwyżek są ostatnie szczyty w okolicy strefy oporu 1,1295.

 

eurusd

 

USD/JPY – pozostaje silny i może skierować się w stronę kluczowego oporu

Jesteśmy byczo nastawieni również do USD/JPY i będziemy szukać okazji do kupna po ostatnim odbiciu od długoterminowego poziomu wsparcia – 109,0. Rynek utrzymał dynamiczny ruch w górę, a sygnałami price action z ubiegłego tygodnia są wzrostowe pin bary na wykresie dziennym, sugerujące próbę ruchu w stronę poziomu 112,0, lub nawet dalej.  Wykres tygodniowy pokazuje 2 kolejne wzrostowe pin bary, co jest kolejnym sygnałem krótkoterminowego ruchu w górę.

 

usdjpy

 

AUD/USD – pod presją poniżej istotnego oporu

W okresie niskiej zmienności w ostatnich tygodniach pozostajemy neutralni w stosunku do AUD/USD. Cena pozostaje pod presję silnej strefy oporu (0,7633), zniżkując nawet do 0,7530 podczas ubiegłotygodniowej sesji. Jednakże, po zamknięciu znacznie powyżej dołka, w tym tygodniu rynek może poruszać się w każdym kierunku i będziemy czekać na dalsze sygnały price action przed określeniem jasnych perspektyw. Można obserwować strefę 0,7633-0,7735 w kontekście potencjalnych sygnałów sprzedaży, jako że jest to główna strefa oporu.

 

audusd

 

Złoto – złoto odbija się od kluczowej strefy popytu

Po znaczącym odbiciu w ostatnich tygodniach, cena złota kontynuowała w ubiegłym tygodniu ruch w górę ze strefy kupna 1245-1225, którą zarysowaliśmy w analizie z ubiegłego tygodnia. Traderzy w pozycjach długich mogą celować w poziomy 1280-1300. Strefa kupna dla tego tygodnia do 1240-1255. Będziemy wypatrywać okazji do kupna przy każdej korekcie.

 

złoto

 

SPI200 – australijski indeks pozostaje poniżej kluczowego oporu

Notowania SPI200 pozostają pod presją oporu 5800 i traderzy mogą wciąż poszukiwać okazji do sprzedaży przy każdej zwyżce notowań tak długo jak utrzymują się one poniżej poziomu 5800.

 

spi200

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk