• Odbierz prezent
nial fuller analiza tygodniowa

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, January 22nd to 26th 2018

 

EUR/USD – rynek w konsolidacji, ale trend wzrostowy wciąż aktualny

Rynek EUR/USD konsolidował w ubiegłym tygodniu, co widzimy na poniższym wykresie dziennym. Jednakże, ten rynek wciąż znajduje się w trendzie wzrostowym z silną dynamiką i nie widzimy powodów, by to zmieniło się w tym tygodniu. Przed dokonaniem zakupu czekamy na korektę spadkową, skupiając się na 21-dniowej średniej kroczącej (EMA) i strefie wsparcia pomiędzy 1,195 i 1,209.  Będziemy szukać sygnałów kupna na interwałach H1, H4 i D1 w tym tygodniu, dopóki notowania utrzymują się w lub ponad strefą wsparcia.

 

nial fuller

 

GBP/USD – dalsze wzrosty i potencjał do kupna po korekcie

Kurs GBP/USD zwyżkował w ubiegłym tygodniu, pomimo spadkowego pin bara, który utworzony został w środę. Widzimy potencjał do dalszych wzrostów w nadchodzących dniach i tygodniach i nadal nastawiamy się na kupno. Traderzy powinni obserwować strefę w pobliżu 1,36-1,365 w kontekście okazji do kupna po korekcie. Możemy również rozważać kupno powyżej tej strefy po ruchu spadkowym i wyraźnym sygnale potwierdzenia ze strony price action

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – korekta na rynku, ale trend nienaruszony

Rynek ropy naftowej zniżkował w ubiegłym tygodniu w ramach korekty długoterminowego trendu wzrostowego. Dynamika i kierunek wciąż pozostają mocno wzrostowe. Pomimo pojawienia się małego, wzrostowego pin bara w ubiegły piątek, nie jesteśmy jeszcze zdecydowani na kupno, gdyż jego umiejscowienie nie jest właściwe. Czekamy na korektę do okolic 59,0-61,0, by dokonać kupna i dołączyć do trendu w strefie wsparcia.

 

nial fuller

 

Złoto – konsolidacja w ramach trendu wzrostowego

W ubiegłym tygodniu rynek złota konsolidował w ramach trendu wzrostowego, w którym się znajduje. Nasze zdanie pozostaje niezmienione w stosunku do tego z ostatnich tygodni; zamierzamy wejść w pozycję długą po sygnale price action, kończącym korektę, lub dokonać wejścia ‘na ślepo’ na poziomie 1306,0.

 

nial fuller

 

S&P500 – rynek wciąż pnie się w górę

Tak jak w ostatnich tygodniach i miesiącach, indeks S&P500 zwyżkował w ubiegłym tygodniu z jedynie nieznaczną korektą. Jednakże, obecny impuls wzrostowy w pewnym momencie zostanie skorygowany do strefy wsparcia. W takiej sytuacji zamierzamy czekać na korektę i wejść w pozycję długą po sygnale price action przy strefie wsparcia. Najbliższym i najbardziej oczywistym wsparciem jest poziom 2698, więc preferowalibyśmy wyraźną korektę w pobliże tego poziomu przez kolejnymi zakupami.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk