• Odbierz prezent
analiza tygodniowa nial fuller

Nial Fuller: Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, November 20th to 24th 2017

 

EUR/USD – powrót powyżej kluczowego poziomu

W ubiegłym tygodniu kurs EUR/USD powrócił powyżej poziomu 1,1664, który funkcjonował jako opór, ale teraz ponownie stanowi strefę wsparcia, po zamknięciu w ostatnim tygodniu znacznie powyżej niego. Pozostajemy nastawieni byczo do tego rynku, dopóki notowania utrzymują się powyżej tego poziomu, co jest zgodne z długoterminowym trendem wzrostowym. Traderzy mogą szukać okazji do kupna po korektach spadkowych ponad poziomem 1,1664, celując w ostatnie szczyty przy poziomie 1,188. Wyłamanie poziomu 1,188 może rozpocząć silniejszy swing na rynku EUR/USD.

 

eurusd

 

GBP/USD – rusza w górę po odbiciu od wsparcia

W naszych ostatnich komentarzach dotyczących GBP/USD wspominaliśmy, że kurs może odbić w górę, tak długo jak pozostaje powyżej kluczowego wsparcia przy poziomie 1,304. Warto odnotować, że kurs zaczął ruch w górę w ubiegłym tygodniu, po odbiciu od tego poziomu. Notowania obecnie konsolidują pomiędzy wspomnianym wsparciem przy 1,3040 i oporem przy poziomie 1,3340, więc możemy szukać okazji do kupna po ruchach spadkowych, celując w poziom 1,3340.

 

gbpusd

 

Ropa naftowa – cena znów w górę po korekcie

Cena ropy naftowej rosła w piątek, po umiarkowanej korekcie z początku tygodnia. W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy znaczące wzrosty, które doprowadziły do przebicia długoterminowego oporu. Tak jak wspomnieliśmy w komentarzu z ubiegłego tygodnia, wyczekiwaliśmy korekty w ramach trendu wzrostowego, by dołączyć do kupujących . W tym tygodniu utrzymujemy to nastawienie. Traderzy mogą obserwować strefę wsparcia pomiędzy poziomami 54,0 i 55,0 w kontekście możliwości kupna w tym tygodniu, przy sygnałach na interwałach H1, H4 lub D1.

 

ropa naftowa

 

Złoto – cena rusza w górę po wzrostowym fakey setup

W ostatnich tygodniach skupialiśmy się na wsparciu przy poziomie 1260,0, będącym potencjalnym miejscem dla zainteresowanych kupnem na rynku złota. Ten poziom okazał się silny w tym czasie, co widzimy poniżej, a w ostatnim tygodniu cena rozpoczęła kształtowanie nowego impulsu. Warto zwrócić uwagę na formację fakey setup na poniższym wykresie. Dla osób, które przegapiły ten sygnał, widzimy potencjał do dalszych wzrostów, z możliwością osiągnięcia poziomu szczytów przy 1350,0. Tak długo jak cena utrzymuje się powyżej 1260,0, możemy nastawiać się na ‘kupowanie dołków’.

 

złoto

 

S&P500 – indeks kontynuuje trend wzrostowy

Indeks S&P500 zakończył ubiegły tydzień z mała stratą, jednakże w czwartek silnie odreagował wcześniejsze spadki. Trend wzrostowy wciąż jest nienaruszony i nasze nastawienie nie zmieniło się w stosunku do tego, jakie opisywaliśmy w poprzednich komentarzach. Nadal nastawiamy się na kupno po korektach spadkowych i sygnałach price action. Obecnie obserwujemy poziom 2540,0, jako strefę wsparcia, mogącą dać okazję do kupna, po wystąpieniu sygnałów kupna na wykresie H1, H4 lub D1.

 

sp500

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk