• Odbierz prezent
nial fuller analiza tygodniowa

Nial Fuller -Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, April 2nd to 6th 2018

 

EUR/USD – ruch boczny w szerokiej konsolidacji

Rynek EUR/USD w ubiegłym tygodniu kontynuował ruch boczny w ramach konsolidacji, nie zmierzając w konkretnym kierunku. Kurs utrzymuje się w szerokiej strefie pomiędzy oporem 1,254, a wsparciem 1,2140 od kilku miesięcy. Przed tą konsolidacją trend na rynku był wzrostowy, więc w dalszym ciągu preferujemy na tym rynku stronę długą – kupno po spadkach do strefy wsparcia. Kluczowa strefa wsparcia umiejscowiona jest pomiędzy poziomami 1,214 i 1,216 i w tym tygodniu będziemy szukać tam okazji do kupna, a celem będzie ruch w kierunku górnego ograniczenia konsolidacji.

 

nial fuller

 

GBP/USD – korekta do wsparcia w ramach trendy wzrostowego

Rynek GBP/USD tworzy obecnie impuls wzrostowy po teście wsparcia przy poziomie 1,375. Jesteśmy byczo nastawieni do tego rynku, na co wskazywaliśmy w ostatnich komentarzach i utrzymujemy tę perspektywę dopóki rynek znajduje się ponad poziomem 1,375. Blisko obecnych poziomów znajduje się krótkoterminowe wsparcie przy kursie 1,399 i w strefie 1,375-1,399 możemy wypatrywać sygnałów kupna, by dołączyć do strony popytowej i nakierować się na ruch do oporu przy poziomie 1,434.

 

nial fuller

 

Złoto – mocny rynek powyżej kluczowej strefy wsparcia

W ostatnich miesiącach rynek złota utrzymuje się w konsolidacji pomiędzy poziomami 1307 i 1360, a szerszym kontekstem wydaje się długoterminowy impuls wzrostowy. Tak jak w poprzednich tygodniach, wciąż nastawiamy się na kupno i widzimy okazje dla byków w strefie 1295-1307. Będziemy nastawieni byczo w przypadku każdej korekty spadkowej, dopóki rynek utrzymuje się powyżej wspomnianej strefy wsparcia i oczekujemy ruchu w kierunku oporu przy poziomie 1360.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – poniedziałkowe spadki nie sprowadziły rynku poniżej kluczowego wsparcia

Rynek ropy naftowej pozostaje w długoterminowym trendzie wzrostowym, co od miesięcy wskazujemy w naszych komentarzach. Cena była w ostatnim czasie bardzo mocna, i odbijała się od wsparcia w strefie 58,00-58,15 kilka miesięcy temu. Pomimo silnej wyprzedaży na początku tego tygodnia pozostajemy nastawieni na wzrosty i czekamy na okazje do kupna po korekcie spadkowej. Będziemy obserwować strefę 58,00-58,15 w kontekście sygnałów kupna, by dołączyć do kupujących i celować w test lub nawet wyłamanie oporu 66,60.

 

nial fuller

 

S&P500 – indeks zmierza w kierunku kluczowego wsparcia

Pomimo aktualnej słabości rynku i silnej wyprzedaży indeks S&P500 wciąż znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Ostatniej spadki dawały dobrą okazję do kupna cierpliwym traderom. Po wyprzedaży z początku lutego indeks odbił mocno z poziomu 2530, wskazując, że jest to ważny poziom wsparcia. Obecnie rynek zmierza w kierunku tego poziomu i nie będziemy zaskoczeniu jeśli cena znów odbije agresywnie w górę. W tym tygodniu warto uważnie obserwować poziom 2530 w kontekście potencjalnych sygnałów kupna na interwałach H4 i D1.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk