• Odbierz prezent
kalendarz makroekonomiczny

Nial Fuller: Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, March 19th to 23rd 2018

 

EUR/USD – konsolidacja powyżej kluczowego wsparcia

Kurs EUR/USD w ubiegłym tygodniu poruszał się ruchem bocznym, ale nieco w dół w ramach konsolidacji omawianej w ostatnich komentarzach. Pozostajemy nastawieni byczo do tego rynku, jako że trend jest wzrostowy, a kurs znajduje się powyżej kluczowego wsparcia. Traderzy mogą czekać w tym tygodniu na zjazd w kierunku strefy 1,216-1,220 i wypatrywać sygnałó kupna w tej strefie, lub nieznacznie ponad nią. Jednakże wyłamanie wsparcia otworzyłoby przestrzeń do większych spadków w okolice 1,19 i czasowo zanegowałoby nasze nastawienie na wzrosty.

 

nial fuller

 

GBP/USD – mocny rynek powyżej kluczowego wsparcia

Kurs GBP/USD pozostaje w trendzie wzrostowym, ale przez ostatnie półtora miesiąca poruszał się w korekcie spadkowej. Rynek pokazywał siłę przy poziomie 1,371 w ostatnich tygodniach po wystąpieniu wzrostowego pin bara. Jesteśmy nastawieni pozytywnie do tego rynku dopóki kurs znajduje się ponad strefą 1,3601,371. Traderzy mogą czekać na sygnały kupna w tej strefie lub tuż ponad nią.

 

nial fuller

 

Złoto – korekta do kluczowego wsparcia i potencjalne okazje do kupna

Cena złota spadła w ubiegłym tygodniu, dotykając strefy wsparcia pomiędzy poziomami 1,300 o1313. Pozostajemy nastawieni byczo do tego rynku dopóki cena utrzymuje się powyżej kluczowego poziomu 1300 i będziemy przyglądać się uważnie interwałom H4 i D1 w poszukiwaniu sygnałów kupna. Jednakże zamknięcie poniżej poziomu 1300 tymczasowo zanegowałoby nasze nastawienie.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – cena odbija w górę od kluczowego wsparcia

Cena ropy naftowej rosła w ubiegłym tygodniu po wystąpieniu małego pin bara na wsparciu 60,16 w ubiegłą środę, co było scenariuszem omawianym przez nas w ostatnim komentarzu. Pozostajemy nastawieni byczo do rynku ropy dopóki cena utrzymuje się powyżej kluczowego wsparcia 58-60,15, jak to miało miejsce w ostatnich tygodniach. W tym tygodniu możemy obserwować ewentualne korekty spadkowe w kontekście potencjalnych okazji do kupna.

 

nial fuller

 

S&P500 – korekta spadkowa po silnych wzrostach

Indeks S&P500 zniżkował po tekście oporu przy poziomie 2790 w ubiegłym tygodniu, który nastąpił po silnych wzrostach we wcześniejszym tygodniu (rozpoczętych przez wzrostową świecę pin bar i omawianą w jednym z naszych wcześniejszych komentarzy). Pozostajemy nastawieni byczo do tego rynku i będziemy czekać na kolejne korekty, by dołączyć do kupujących. Traderzy mogą szukać okazji do kupna w strefie 2645-2680 lub tuż ponad nią w oparciu o jasny sygnał kupna.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk