• Odbierz prezent
nial fuller analiza tygodniowa

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, February 19th to 23rd 2018

 

EUR/USD – odwrócenie na kluczowym oporze, ale trend wzrostowy wciąż aktualny

Kurs EUR/USD rósł w ubiegłym tygodniu, w efekcie odbicia po ostatni spadku do poziomu 1,22. W ubiegły piątek obserwowaliśmy fałszywe wybicie poziomu 1,252 i ta słabość może być widoczna również w tym tygodniu z racji istotności poziomu oporu, na którym kilka tygodni temu utworzona została świeca pin bar.  Jednakże trend wzrostowy pozostaje wciąż aktualny, więc każdy ruch w dół odczytujemy jako potencjalną okazję do kupna w okolicy wsparcia. Nastawiamy się na kupno w okolicy poziomu 1,22 lub 21-dniowej średniej kroczącej (EMA), po wystąpieniu jasnego sygnału na interwale H4 lub D1.

 

nial fuller

 

AUD/USD – silne wzrosty powyżej wsparcia

W naszych ostatnich komentarzach wskazywaliśmy na kupno na rynku AUD/USD po korekcie do wsparcia w okolicy 0,775. W ubiegłym tygodniu widzieliśmy mocne odwrócenie kursu, gdy kupujący weszli na rynek tuż nad poziomem 0,775, windując kurs do góry. Podtrzymujemy nasze nastawienie na kupno po korekcie spadkowej. Dopóki notowania utrzymują się powyżej strefy 0,775-0,777, zamierzamy dokonywać kupna po korekcie do tych poziomów lub w ich pobliże. Traderzy mogą rozważać wejście ‘na ślepo’ w strefie 0,775-0,777 lub czekać na sygnał price action.

 

nial fuller

 

USD/JPY – wzrostowy pin bar może wypchnąć kurs wyżej

Na rynku USD/JPY obserwowaliśmy dynamiczną wyprzedaż w ostatnich tygodniach, ale kurs prawdopodobnie znalazł silne długoterminowe wsparcie przy poziomie 105,5 i utworzono tam świecę pin bar w ubiegły piątek. Biorąc pod uwagę fakt, że świeca ta powstała na długoterminowym wsparciu,  możliwy jest ruch w górę, więc jest to potencjalny sygnał kupna, przy którym należy jednak mieć na uwadze fakt, że na wykresie D1 trend jest spadkowy i ewentualne wzrosty mogą być ograniczone przez najbliższe opory. W efekcie możemy rozważać kupno w oparciu o ten pin bar z chęcią wyjścia przy poziomie 108,00 i następnie oczekiwać na okazję do sprzedaży w oparciu o spadkowy sygnał w okolicy 108,27 lub 21-dniowej średniej kroczącej (EMA).

 

nial fuller

 

Złoto – ruch w górę po wzrostowym pin barze

Cena złota rosła w ubiegłym tygodniu po naszym ostatnim komentarzu, w którym zwróciliśmy uwagę na wzrostowy pin bar, który uformował się wcześniej i może zapowiadać ruch w górę. Widzimy, że cena wykonała silny ruch w górę w połowie ubiegłego tygodnia, zapewniając kupującym atrakcyjny zysk. Notowania zbliżyły się w piątek do ważnego oporu przy poziomie 1360, co doprowadziło do odwrócenia ruchu, sygnalizując potencjalne spadki w tym tygodniu. W ostatnich tygodniach wskazywaliśmy jednak, że pozostajemy nastawieni na kupno po korektach spadkowych. Traderzy mogą czekać na ruch w dół z obecnych poziomów, zwracając uwagę na wsparcie przy poziomie 1306, a także szczyt wspomnianego pin bara, jako że może tam dojść do odwrócenia. Warto czekać na sygnały kupna we wspomnianej strefie.

 

nial fuller

 

S&P500 – dynamiczne odbicie po wystąpieniu pin bara

Indeks S&P500 wystrzelił w górę w ubiegłym tygodniu przy utrzymującej się wysokiej zmienności, po wcześniejszym utworzeniu wzrostowej świecy pin bar, którą omawialiśmy w ubiegłym tygodniu. Pozostajemy nastawieni byczo do tego rynku dopóki notowania utrzymują się powyżej ostatnich dołków, funkcjonujących obecnie jako wsparcie (2530). Prawdopodobnie będzie to bardzo silne wsparcie w kolejnych dniach i tygodniach. Traderzy mogą czekać na korekty spadkowe, by dokonać zakupu po wystąpieniu sygnału kupna. Pozostajemy nastawieni na wzrosty dopóki notowania utrzymują się powyżej strefy 2488-2530.

 

nial fuller

 

 Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk