• Odbierz prezent
analiza tygodniowa nial fuller
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja techniczna na wybranych instrumentach

Nial Fuller - Weekly Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller – September 18th to 22nd 2017

 

EUR/USD – korekta do krótkoterminowego wsparcia, trend wzrostowy wciąż w grze

W ramach trendu wzrostowego, trwającego na rynku EUR/USD od kwietnia bieżącego roku, w ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy korektę spadkową, testującą okolice 1,1837 po raz drugi w ciągu ostatnich kilku tygodni. Warto zwrócić uwagę na dwa wzrostowe pin bary, które odrzuciły kurs od tego wsparcia, co widać na poniższym wykresie. Wskazują one, że kupujący wciąż trzymają się mocno. Jak wskazywaliśmy w naszych ostatnich komentarzach, wciąż nastawiamy się na kupno po korektach spadkowych i w tym tygodniu obserwujemy kurs 1,1837 jako potencjalny poziom kupna, jak również 21-dniową średnią kroczącą (EMA). Pozostajemy nastawieni na wzrosty dopóki notowania utrzymują się powyżej kluczowego wsparcia na 1,166, a celami dla pozycji długich będą ostatnie szczyty.

 

eurusd

 

GBP/USD – wystrzał w górę po przejęciu inicjatywy przez kupujących

Kurs GBP/USD wybił kluczowy opór przy poziomie 1,3265 w sposób niezwykle dynamiczny, jako że kurs kontynuował ruch w górę w dalszej części tygodnia. Warto zauważyć wzrostową świecę pin bar, dającą sygnał kupna – od jej powstania kurs wzrósł znacząco. Traderzy, którzy nie są obecnie w długiej pozycji mogą w dalszym ciągu czekać na korekty do lokalnego wsparcia, by tam dokonać kupna, zgodnie z trendem wzrostowym i dużą dynamiką wzrostów. Silnych oporów nie widzimy aż do okolic 1,40 – poziomu, który powinien być potencjalnym poziomem docelowym dla kupujących.

 

gbpusd

 

AUD/USD – korekta nie neguje trendu wzrostowego

Kurs AUD/USD w ubiegłym tygodniu zniżkował, co uznajemy za korektę w trendzie wzrostowym. Czekamy w tym tygodniu na sygnały kupna, by wejść w długą pozycję, prawdopodobnie bliżej strefy wsparcia 0,78-0,787. Warto zauważyć, że poziom 0,78 jest górnym ograniczeniem konsolidacji, z której rynek niedawno się wybił, więc stanowi on silne wsparcie i nastawiamy się na kupno dopóki rynek utrzymuje się ponad nim. W optymalnym scenariuszu chcielibyśmy zobaczyć silne sygnały na interwałach H1, H4 lub D1 przed otwarciem długiej pozycji. Jednak jeśli kurs sięgnie strefy 0,78-0,787 będziemy rozważać agresywne wejścia.

 

audusd

 

Złoto – szukamy okazji do kupna po korekcie

Cena złota skierowała się w dół w ubiegłym tygodniu, po kolejnym impulsie wzrostowym w ramach trwającego od miesięcy trendu. W tym tygodniu chcemy kupować w pobliżu strefy 1275-1300$, by ponownie dołączyć do trendu w okolicy wsparcia. Do czasu zejścia ceny poniżej dolnego ograniczenia ostatniego pin bara perspektywa pozostaje wzrostowa, a cena ma spore szanse na retest strefy 1370-1400$. Zauważ, że cena znacząco wzrosła po wystąpieniu sygnału kupna w ramach formacji fakey setup.

 

zloto

 

S&P500 – indeks na nowych historycznych maksimach

Amerykański indeks S&P500 osiągnął nowe szczyty po wybiciu strefy 2480-2488 w ubiegłym tygodniu. Ten rynek kontynuuje trend wzrostowy, więc myślimy o kupnie po korekcie do wsparcia. W tym tygodniu obserwujemy kurs 2480 i 21-dniową średnią kroczącą (EMA) jako potencjalne poziomy do kupna.

 

spx

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader!


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk