• Odbierz prezent
nial fuller analiza tygodniowa

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, December 18th to 22nd 2017

 

EUR/USD – wciąż ponad kluczowym wsparciem po ostatnich spadkach

Kurs EUR/USD zasadniczo nie obrał sobie żadnego kierunku w ubiegłym tygodniu, poruszając się w okolicach ostatnich dołków. W ostatnich tygodniach byliśmy pozytywnie nastawieni do tego rynku, ale obecnie wszystko zależy od wsparcia w strefie 1,155-1,167; ta strefa musi zostać utrzymana jeśli byki miałyby znów popchnąć notowania wyżej. W tym tygodniu będziemy obserwować sytuację z boku i czekać na ewentualny sygnał price action w strefie wsparcia, który pozwoli nam dołączyć do kupujących.

 

nial fuller

 

USD/JPY – potencjał do kolejnego impulsu wzrostowego

W ostatnim czasie notowania USD/JPY poruszają się w ramach konsolidacji, a w ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy spadki, które nie przebiły jednak wsparcia w okolicy 112,0. W tym tygodniu będziemy czekać na ruch wzrostowy, jeśli poziom 112,0 zostanie utrzymany. Notowania mogą przetestować strefę 113,7-114,5, jeśli kupujący popchną w tym tygodniu kurs w górę. W przeciwnym wypadku, jeśli zobaczymy zamknięcie świecy poniżej dołków z ostatniego tygodnia, możliwa będzie kontynuacja spadków.

 

nial fuller

 

Złoto – cena utrzymuje się poniżej kluczowego oporu

W ubiegłym tygodniu wskazywaliśmy na sprzedaż na rynku złota po teście oporu przy poziomie 1260,0 – w piątek cena dotknęła tego poziomu i utworzyła mały, spadkowy pin bar. Jeśli na początku tego tygodnia cena nie będzie w stanie wyjść powyżej 1260,0, to może to być początek znaczącej wyprzedaży na rynku. Traderzy mogą wciąż szukać okazji do sprzedaży w strefie 1260,0-1280,0.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – byki utrzymują kontrolę na rynku

Po ubiegłotygodniowej, pro-wzrostowej analizie rynku ropy naftowej, cena zmniejsza swoje wahania, po ruchu bocznym. Wciąż pozostajemy jednak nastawieni byczo do tego rynku dopóki cena utrzymuje się powyżej poziomu 55,0 i w dalszym ciągu zamierzamy ‘kupować dołki’ przy tym poziomie lub czekać na wyraźny sygnał wzrostowy price action.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk