• Odbierz prezent
analiza nial fuller

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, April 16th to 20th 2018

 

EUR/USD – rynek odbija się od kluczowej strefy wsparcia

Kurs EUR/USD utrzymuje się w konsolidacji pomiędzy kluczowym wsparciem przy 1,214 i kluczowym oporem przy 1,254. W ubiegłym tygodniu oczekiwaliśmy na ruch w dół do strefy wsparcia, by zdecydować się na kupno, wskazując, że strefa do zakupów rozciąga się od poziomu 1,225 aż do 1,214. Na wykresie widzimy, że kurs odbił się w ubiegłym tygodniu od poziomu 1,225, by pod koniec tygodnia znów skierować się nieco w dół. W tym tygodniu mamy takie samo podejście do rynku EUR/USD jak tydzień temu: będziemy zainteresowani kupnem w strefie 1,214-1,225,najlepiej w oparciu o czytelny sygnał price action. Oczekujemy, że ruch wzrostowy zakończy się testem górnego ograniczenia konsolidacji.

 

nial fuller

 

GBP/USD – ruch w górę od wsparcia

Kurs GBP/USD zwyżkuje po niedawnym teście wsparcia przy poziomie 1,399 – jest to poziom, który omawialiśmy w ostatnim komentarzu tygodniowym. Kurs dotarł w okolice kluczowego oporu przy 1,434 i uformował małą spadkową świecę pin bar w piątek, wskazując, że na początku tego tygodnia może nastąpić odwrócenie kierunku ruchu. Nasze nastawienie pozostaje jednak pro-wzrostowe, zgodnie z kierunkiem trendu, tak więc wszelkie ruchy spadkowe rozważamy w kontekście okazji do kupna, jeśli sytuacja na rynku będzie się rozwijać poprawnie. Wciąż mamy blisko strefę wsparcia 1,375-1,399, na której będziemy skupiać się w tym tygodniu w przypadku korekty spadkowej. Zamierzamy dołączyć do kupujących po wystąpieniu sygnału kupna we wspomnianej strefie i pozostajemy byczo nastawieni do tego rynku, dopóki kurs utrzymuje się powyżej poziomu 1,375.

 

nial fuller

 

Złoto – byki utrzymują inicjatywę, a cena zwyżkuje od strefy wsparcia

Cena złota szła w górę w ubiegłym tygodniu i przetestowała opór przy poziomie 1360. Widzimy, że rynek złota wciąż utrzymuje się w konsolidacji pomiędzy wsparciem 1295-1307, a poziomem 1365, ale trend główny pozostaje wzrostowy, więc w dalszym ciągu nastawiamy się na kupna. Tak jak w ostatnich tygodniach oczekujemy wzrostów na rynku złota i widzimy okazję do kupna w strefie 1307-1320. Warto czekać w tym tygodniu na sygnału kupna we wspomnianej strefie i celować we wzrosty do okolic 1365.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – wystrzał w górę i kontynuacja trendu wzrostowego

W ubiegłym tygodniu cena ropy wystrzeliła w górę po odbiciu od wsparcia przy 62,0, gdzie 4 kwietnia utworzyła się wzrostowa świeca pin bar. Rynek ropy naftowej utrzymuje się w trendzie wzrostowym, który jest jednak przerywany mocnymi korektami spadkowymi. Z tego względu będziemy znów szukali okazji do kupna, czekając na korektę do strefy wsparcia i jasny sygnał price action. Zamknięcie powyżej poziomu 66,55 w ubiegłym tygodniu to kolejny znak, że byki mają kontrolę na rynku, więc traderzy mogą obserwować interwały H1 i H4 w poszukiwaniu mniejszych korekt, a interwał D1 w oczekiwaniu na sygnał kupna.

 

nial fuller

 

S&P500 – indeks konsoliduje ponad potężnym wsparciem

W ubiegłym tygodniu indeks S&P500 zaliczył nieznaczny wzrost po okresie znaczącej zmienności, który obserwowaliśmy niedawno. Amerykański rynek znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, pomimo ostatnich spadków i ekstremalnej wyprzedaży, którą obserwowaliśmy kilka tygodni temu. Indeks zdecydowanie odbił się od wsparcia przy 2530 po ostatnich testach, więc w dalszym ciągu będziemy obserwować tę strefę w kontekście sygnałów kupna. W tym tygodniu będziemy obserwować strefę 2530-2560 w oczekiwaniu na sygnały kupna, lub nawet zdecydujemy się wejść na ślepo, jeśli notowania zejdą do samego wsparcia.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk