• Odbierz prezent
nial fuller analiza tygodniowa
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja techniczna na wybranych instrumentach

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, October 16th to 20th 2017

 

EUR/USD – kurs odbija się od kluczowego wsparcia

Ogólny trend na rynku EUR/USD pozostaje wzrostowy i, tak jak wskazywaliśmy w ubiegłych tygodniach, wciąż nastawiamy się na kupno na tym rynku, dopóki kurs utrzymuje się powyżej kluczowych poziomów wsparcia. W ubiegłym tygodniu notowania zwyżkowały po spadkach w okolice 1,66 z 6 października, tworząc świecę z długim dolnym cieniem, co uznaliśmy za potencjalny sygnał kupna. W tym tygodniu będziemy rozważali pozycje długie po każdym kolejnym ruchu korekcyjnym, dopóki notowania utrzymują się powyżej poziomu 1,166. W optymalnym scenariusz wejście nastąpiłoby po sygnale potwierdzenia price action w pobliżu strefy 1,166-1,1715.

 

eurusd

 

Magazyn: Giełdowe debiuty to łatwy zysk?

Giełdowe debiuty to łatwy zysk?
Czy warto stawiać na giełdowe debiuty? Czy bitcoin jest w stanie zastąpić amerykańskiego dolara? Wolumen rzeczywisty - czy uzyskasz do niego dostęp na Forex? Czy na giełdzie zarabiają tylko oszuści? Czytaj w 11. wydaniu magazynu FXMAG!
Czytaj

 

Złoto – cena zwyżkuje po utrzymaniu wsparcia

Kupujący wrócili z odwetem na rynek złota, wynosząc cenę w górę w ubiegłym tygodniu, po utrzymaniu wsparcia w strefie 1260-1276 tydzień wcześniej. Od tygodni wskazywaliśmy na wzrostowy potencjał rynku złota, jako że jego cena zmierzała w kierunku ważnej strefy wsparcia. Pozostajemy nastawieni na wzrosty na tym rynku, biorąc pod uwagę jego obraz techniczny. Traderzy mogą czekać na kolejne okazje do kupna po ruchach spadkowych, dopóki cena pozostaje powyżej poziomu 1276,0 po wystąpieniu wzrostowych sygnałów price action lub wejść agresywnie dokładnie na tym poziomie.

 

złoto

 

AUD/USD – kurs powraca na wzrostową ścieżkę po odbiciu od wsparcia

Kurs AUD/USD powrócił w ubiegłym tygodniu do trendu wzrostowego, gdyż wydaje się, że zakończył korektę spadkową, dokonując testu poziomu 0,7755 i odbijając się silnie w górę. Kurs z łatwością zamknął się powyżej strefy 0,7755-0,7825 – jeśli przejdziecie do wykresu tygodniowego, zauważycie, że było to długoterminowe wsparcie. Od tygodni nastawialiśmy się na kupno w tych okolicach, więc mamy nadzieję, że część z Was weszła w pozycję długą w ubiegłym tygodniu. Traderzy, którzy nie są jeszcze po długiej stronie rynku mogą czekać na kolejne korekty do 0,7825 w tym tygodniu i wzrostowe sygnały na interwałach D1 lub intra-day.

 

audusd

 

GBP/USD – kurs zwyżkuje po odnalezieniu dna

Wydaje się, że kurs GBP/USD odnalazł silne wsparcie w pobliżu poziomu 1,3025, jako że w ubiegłym tygodniu odbił się od niego dynamicznie w górę. Ogólny trend na tym rynku jest wzrostowy, co jest lepiej widoczne na interwale tygodniowym, więc nastawiamy się na pozycje długie, zgodne z trendem. Traderzy mogą w tym tygodniu czekać na sygnały kupna na interwałach H4 i D1 w okolicy poziomu 1,3025. Warto zwrócić uwagę na wzrostowego pin bara, który utworzył się w ubiegły czwartek, gdyż możliwe jest również wejście na 50% jego zniesienia.

 

gbpusd

 

SPI200 – notowania indeksu zwyżkują od wsparcia

Notowania australijskiego indeksu wystrzeliły w górę w ubiegłym tygodniu, dając solidny zysk osobom, które dokonały zakupu w okolicy poziomu 5630, co sygnalizowaliśmy w ostatnich tygodniach. Pozostajemy nastawieni na wzrosty na tym rynku jeszcze bardziej teraz, gdy notowania powróciły powyżej oporu w strefie 5700-5800. Traderzy mogą czekać w tym tygodniu na ruchy spadkowe, by wejść w pozycję długą w okolicy poziomu 5735, który jest obecnie wsparciem.

 

spi200

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader!


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk