• Odbierz prezent
analiza tygodniowa nial fuller
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja techniczna na wybranych instrumentach

Nial Fuller: Weekly Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller – August 14th to 18th 2017

 

EUR/USD – kontynuacja trendu wzrostowego

Kurs EUR/USD w ubiegłym tygodniu kontynuował ruch w górę po nieznacznej korekcie i dwóch wzrostowych pin barach z środy i czwartku. Najbliższy kluczowy opór widzimy dopiero w okolicy 1,2045, więc jest jeszcze sporo przestrzeni do kontynuacji ruchu wzrostowego. Traderzy mogą w tym tygodniu oczekiwać na korekty do horyzontalnego wsparcia lub 21-dniowej średniej kroczącej (EMA) i szukać okazji do kupna na interwałach H1, H4 lub D1. Uznajemy strefę 1,148-1,1615 jako podstawową przestrzeń do zakupów w tym tygodniu i pozostajemy nastawieni na wzrosty dopóki notowania utrzymują się powyżej poziomu 1,13.

 

eurusd

 

AUD/USD – korekta do wsparcia i wzrostowy fakey setup

W ciągu ostatnich dwóch tygodni kurs AUD/USD notuje spadki, ale trend wciąż jest wzrostowy, a na rynku utworzyła się formacja fakey setup, tuż nad wsparciem 0,783. W tym tygodniu możemy spodziewać się wzrostów w następstwie tej formacji i nastawiamy się mocno na wzrosty dopóki notowania utrzymują się powyżej wsparcia przy poziomie 0,777.

 

audusd

 

GBP/USD – korekta do wsparcia

Kurs GBP/USD zszedł w okolice wsparcia 1,293 i konsolidował tam w ubiegłym tygodniu, wskazując, że sprzedaż na ten moment ustała i możemy spodziewać się wkrótce kolejnego impulsu wzrostowego. Jeśli rynek nabierze siły w tym miejscu, to możliwy stanie się ruch wzrostowy i test ostatnich szczytów. Jednakże, w przypadku kontynuacji ruchu spadkowego będziemy obserwować strefę 1,282-1,293 w kontekście okazji do kupna. Pozostajemy nastawieni do wzrostów na tym rynku i przymierzamy się do kupna w okolicy strefy wsparcia.

 

gbpusd

 

Złoto – notowania wystrzeliły w górę

Cena złota wystrzeliła w górę w ubiegłym tygodniu po korekcie i odwróceniu w okolicy wsparcia 1250,0, które omawialiśmy jako potencjalną strefę do kupna. W najbliższych dniach możemy być świadkami testu poziomu 1300,0 i traderzy, którzy nie są jeszcze w pozycji długiej, mogą w tym tygodniu nastawiać się na kupno po korekcie. W optymalnej wersji wejście w pozycję długą mogłoby nastąpić w okolicy krótkoterminowego wsparcia 1274,0 lub poziomu 1250,0.

 

złoto

 

Ropa naftowa – cena konsoliduje, ale wciąż ma potencjał

Cena ropy naftowej spadła w ubiegłym tygodniu, ale notowania zamknęły się w strefie lokalnej konsolidacji po fałszywym wybiciu w piątek. Pozostajemy nastawieni na wzrosty na tym rynku i rozważamy kupno w okolicy aktualnych poziomów lub w strefie 46,2-47,2. Kluczowym oporem jest dopiero cena 52,0, więc istnieje sporo przestrzeni do tego, by cena rosła w najbliższych dniach.

 

wti

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk