• Odbierz prezent
nial fuller analiza tygodniowa

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, February 12th to 16th 2018

 

EUR/USD – trend nienaruszony, pomimo korekty spadkowej

W ubiegłym tygodniu kurs EUR/USD korygował wcześniejsze wzrosty, ale pozostał powyżej kluczowego poziomy wsparcia, wskazując, że z perspektywy technicznej trend wzrostowy jest wciąż aktualny. W efekcie pozostajemy nastawieni byczo do tego rynku i będziemy szukać okazji do kupna w tym tygodniu w miarę jak notowania zbliżają się do wsparcia. Bardziej zaawansowani traderzy mogą próbować wejścia ‘na ślepo’ w strefie 1,209-1,210; oczekujemy silnego odbicia od tych poziomów, jeśli cena utrzyma się ponad nimi. Bardziej konserwatywni traderzy mogą poczekać na sygnał w postaci pin bara na wykresie dziennym lub H4.

 

nial fuller

 

GBP/USD – korekta w ramach trendu wzrostowego

W ciągu ostatnich 2 tygodni kurs GBP/USD zniżkował, tworząc korektę spadkową w ramach trendu wzrostowego. Na poniższym wykresie widać spadkową formację fakey setup, utworzoną w ubiegłym tygodniu i wyłamaną w piątek, która wskazuje na potencjalny spadek do strefy wsparcia przy poziomie 1,366. Bardziej zaawansowani traderzy mogą rozważać wejście na ślepo na poziomie 1,366, gdyż może dojść do silnego odbicia, jeśli kurs utrzyma się powyżej tego wsparcia. Z kolei bardziej konserwatywni traderzy mogą poczekać na sygnał price action na interwałach D1 lub H4, potwierdzający powrót do wzrostów.

 

nial fuller

 

Złoto – korekta do kluczowego wsparcia

W ubiegłym tygodniu cena złota zeszła tuż nad strefę wsparcia 1296-1306, którą omawialiśmy w ostatnich komentarzach. Warto odnotować powstanie świecy pin bar w ubiegły czwartek; cena może ruszyć w górę od tego poziomu, choć wolelibyśmy poczekać na ‘bezpieczniejszy’ sygnał kupna w strefie 1296-1306.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – spadek do strefy wsparcia

W ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy znaczącą korektę na rynku ropy naftowej, jako że osoby, które dokonały kupna na ostatnich szczytach były zmuszone do sprzedaży. Trend wzrostowy jest wciąż nienaruszony, dlatego wciąż jesteśmy zainteresowani kupnem. Do tej pory czekaliśmy na sygnał kupna po korekcie i podczas gdy korekta w końcu się pojawiła, wciąż nie ma oczywistego sygnału price action, a cena zbliża się do wsparcia w strefie 55,75-59,00. W tym tygodniu będziemy czekać na przekonujący sygnał kupna w tej strefie – cierpliwość jest tutaj kluczem.

 

nial fuller

 

S&P500 – kolejny tydzień zawirowań

Przed indeksem S&P500 kolejny ważny tydzień. Wyprzedaż nabrała na intensywności w ubiegłym tygodniu, gdy notowania dramatycznie spadały. Rynek znalazł jednak silne wsparcie w okolicy poziomu 2530, co pokazuje duży dolny cień czwartkowej świecy i pin bar z piątkowej sesji. W tym tygodniu traderzy mogą rozważać kupno po ruchach w dół dopóki notowania utrzymują się powyżej poziomu 2530, ale powinni być świadomi wysokiej zmienności. Pozostajemy nastawieni byczo do tego rynku dopóki notowania utrzymują się powyżej lub w strefie 2488-2530. Ruch poniżej 2488 byłby niedźwiedzim sygnałem i kupujący woleliby uniknąć pozycji długich w sytuacji, w której wspomniane wsparcie upadnie.

 

nial fuller

 

 Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk