• Odbierz prezent
analiza tygodniowa nial fuller

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, December 11th to 15th 2017

 

EUR/USD – korekta do kluczowego wsparcia

W ostatnich komentarzach dotyczących rynku EUR/USD, wskazywaliśmy na chęć kupna po korekcie do poziomu wsparcia, dopóki kurs utrzymuje się powyżej wsparcia przy poziomie 1,166. Na wykresie widzimy, że w ubiegłym tygodniu kurs doświadczył umiarkowanych spadków, które w piątek zakończyły się utworzeniem małej świecy pin bar, którą rynek odbił się od wsparcia przy poziomie 1,173. Ten sygnał może skutkować wyższymi notowaniami w tym tygodniu, ale traderzy powinni mieć na uwadze bliskość kluczowego wsparcia (1,166), co oznacza możliwość pogłębienia korekty. Pozostajemy nastawieni na wzrosty, dopóki notowania utrzymują się powyżej 1,166 i będziemy rozważać wejścia po sygnałach na interwale H4 lub D1 w tym tygodniu.

 

nial fuller

 

AUD/USD – kontynuacja trendu spadkowego

Jak widzimy na poniższym wykresie dziennym, rynek AUD/USD znajduje się w perfekcyjnym trendzie spadkowym w ostatnich miesiącach i widzimy potencjał do dalszych spadków, przynajmniej w perspektywie krótkoterminowej. Pozostajemy mocno nastawieni na spadki dopóki notowania utrzymują się poniżej oporu przy poziomie 0,764 i traderzy mogą rozważać sprzedaż po korektach w okolice tego poziomu w tym tygodniu, by dołączyć do trendu.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – mocne notowania dają szansę na kupno

Rynek ropy naftowej doświadczył umiarkowanego spadku w ubiegłym tygodniu, ale ten rynek wciąż jest mocny w trendzie wzrostowym. Warto zwrócić uwagę na odreagowanie pod koniec ubiegłego tygodnia – nastawialiśmy się na kupno po korekcie do strefy 55,0-57,0.  W tym tygodniu utrzymujemy to nastawienie. Będziemy zainteresowani kupnem dopóki cena utrzymuje się powyżej poziomu 54,7 i w dalszym ciągu będziemy obserwować korekty spadkowe na interwałach H1, H4 i D1 w poszukiwaniu sygnałów kupna, umożliwiających nam ponowne dołączenie do trendu.

 

nial fuller

 

Złoto – cena wyłamuje kluczowe wsparcie i może nadal spadać

W ostatnich tygodniach omawialiśmy konsolidację, w której znajdował się rynek złota – ruch pomiędzy poziomami 1260-1295. Zwracaliśmy szczególną uwagę na poziom 1260 w momencie, gdy cena zmierzała w jego kierunku. Widzimy, że notowania wyłamały wsparcie i zamknęły się poniżej poziomu 1260 w ubiegłym tygodniu, co oznacza, że niedźwiedzie mają więcej przestrzeni do zepchnięcia ceny w dół. Nastawiamy się na sprzedaż po korekcie wzrostowej do strefy 1260-1295, by dołączyć do dynamicznego ruchu spadkowego.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk