• Odbierz prezent
analiza tygodniowa Nial Fuller
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja techniczna na wybranych instrumentach

Nial Fuller: Weekly Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller – July 10th to 14th 2017

 

EUR/USD  - nieprzerwany trend wzrostowy, szukaj okazji do kupna w okresach słabości

Kurs EUR/USD podskoczył w górę w ubiegłym tygodniu, po korekcie w jego pierwszej połowie. Jest to zgodne z naszą opinią w przeglądzie z ubiegłego tygodnia, wskazującą na kupno po momentach słabości. Strefą wsparcia pozostaje poziom 1,1290, a kluczowym wsparciem jest poziom 1,1118; możemy oczekiwać oznak słabości w pobliżu tych poziomów, by wejść w pozycje długie. W ujęciu ogólnym notowania wydają się zmierzać w kierunku długoterminowej strefy oporu w przedziale od 1,15-1,16.

 

eurusd

 

AUD/USD – ruch w dół i zatrzymanie przy kluczowym poziomie

W ubiegłym tygodniu wskazywaliśmy, że notowania AUD/USD zbliżają się do ważnego wsparcia w pobliżu 0,76. Uznaliśmy ten poziom za ważny w krótkim terminie. Obecnie widzimy potencjał do dalszych spadków, kontynuujących niedźwiedzią tendencję z ubiegłego tygodnia. Możemy szukać spadkowych sygnałów Price Action przy korektach wzrostowych, dopóki notowania utrzymują się poniżej szczytu z ubiegłych tygodni – 0,7713.

 

audusd

 

Ropa naftowa – wyprzedaż od kluczowej strefy oporu

Wyprzedaż ropy naftowej rozpoczęła się niemal dokładnie na poziomie 47,2$. Jest to poziom, który omawialiśmy w ubiegłym tygodniu w kontekście istotnej okazji do sprzedaży. Traderzy, którzy nie weszli jeszcze  w krótkie pozycje mogą szukać spadkowych sygnałów Price Action w przypadku korekt wzrostowych, dopóki notowania utrzymują się poniżej strefy 46,2-47,2$.

 

ropa naftowa

 

Złoto – zmierza w kierunku kluczowej strefy wsparcia po znaczącym ruchu w dół

Pozostajemy neutralnie nastawieni do złota. Cena w ubiegłym tygodniu kontynuowała spadek i obecnie wyhamowała nad strefą wsparcia 1180,0-1200,0$. Przy poziomie 1240,0 mamy silny opór w ramach obecnego krótkoterminowego trendu spadkowego. Traderzy mogą szukać sygnałów spadkowych na korektach dopóki cena utrzymuje się poniżej tego poziomu. Alternatywnie, zbliżając się do kluczowej strefy wsparcia, możemy czekać na test strefy 1180,0-1200,0$ i wejść w długą pozycję po wystąpieniu sygnału.

 

złoto

 

SPI200 - australijski indeks pozostaje w konsolidacji pod kluczowym oporem

Omawialiśmy w ubiegłych tygodniach sprzedaż SPI200 dopóki notowania utrzymują się poniżej poziomu 5800,0. Jak możemy zobaczyć poniżej, ta strategia opłaciła się osobom, które sprzedawały w pobliżu tego poziomu. W ubiegłym tygodniu podtrzymaliśmy te wskazania; cena pozostaje pod presją poniżej poziomu 5800,0, więc traderzy mogą w dalszym ciągu szukać wejścia w pozycje krótką po korektach wzrostowych, dopóki cena utrzymuje się poniżej 5800,0. Dopóki notowania nie zamkną się istotnie powyżej 5800,0, oczekujemy powrotu do poziomu 5600,0.

 

spi200

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk