• Odbierz prezent
nial fuller analiza tygodniowa

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, January 1st to 5th 2018

 

EUR/USD – silne wejście w nowy rok

Zachowanie ceny w ubiegłym tygodniu potwierdziło nasze nastawienie do tego rynku, by kupować po korektach. Warto zauważyć, że notowania z łatwością pokonały ostatnie lokalne szczyty powyżej poziomu 1,196, po tym jak wcześniej uformowany został pin bar na wsparciu przy poziomie 1,186. Nastawiamy się na kupno po korektach do najbliższego wsparcia w tym tygodniu, po wystąpieniu sygnałów na interwale H1, H4 lub D1, potwierdzającego kupno. Interesujemy się wzrostami dopóki notowania utrzymują się powyżej kluczowego wsparcia w strefie 1,167-1,1715.

 

nial fuller

 

GBP/USD – ruch w górę po odbiciu od kluczowego wsparcia

Kurs GBP/USD ostatnio ruszył w górę, po tym jak wcześniej obserwowaliśmy korektę, testującą kluczowe wsparcie przy poziomie 1,33 i konsolidację na przestrzeni kilku dni. Warto zwrócić uwagę na silne wzrosty, które obserwowaliśmy w ubiegłym tygodniu od tego poziomu; nastawialiśmy się na kupno w tych okolicach, co było omawiane we wcześniejszych komentarzach. Ta strefa wsparcia może być traktowana jako strefa reakcji na świecę pin bar, co pokazuje wyraźnie, że byki mają tam przewagę. W tym tygodniu będziemy nastawiać się na kupno po korektach spadkowych, dopóki notowania będą utrzymywać się powyżej poziomu 1,33.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – kontynuacja trendu wzrostowego z możliwością kupna po korekcie

Rynek ropy naftowej znajduje się w silnym trendzie wzrostowym na starcie nowego roku i nie widzimy żadnych znaków, wskazujących na to, że trend ten może spowolnić. Traderzy osiągali zyski dzięki wzrostowej dynamice i tak jak mówimy od miesięcy, wciąż nastawiamy się na kupno po korektach spadkowych. Warto w tym tygodniu próbować kupować dołki/korekty w okolicy poziomów wsparcia. Główna strefa, w której mogą wystąpić okazje do kupna znajduje się w przedziale 57,5-58,5 – jeśli korekta sprowadzi cenę do tej strefy, warto poszukiwać sygnałów kupna na interwałach H1, H4 lub D1.

 

nial fuller

 

AUD/USD – powrót kupujących

W ostatnich tygodniach 2017 roku kurs AUD/USD doświadczył odwrócenia krótkoterminowego trendu z spadkowego na wzrostowy, co widzimy na poniższym wykresie po odbiciu od poziomu 0,75 i powrocie ponad strefę 0,764-0,77. Obecnie, strefę 0,764-0,77 traktujemy jako kluczowe wsparcie, które warto obserwować w najbliższych tygodniach. Będziemy poszukiwać okazji do kupna dopóki notowania utrzymują się ponad tym wsparciem. Traderzy mogą szukać sygnałów kupna w tym tygodniu na interwałach H4 lub D1 w przypadku wystąpienia korekt spadkowych, jako że wykres sugeruje, iż jesteśmy w połowie silnego ruchu wzrostowego, który ma doprowadzić do retestu poziomu 0,812.

 

nial fuller

 

Złoto – rynek odbija i może kontynuować wzrosty

Rynek złota doświadczył znaczącego odbicia po ostatniej wyprzedaży. Niskie ceny zostały odrzucone wyraźnie i wykres miesięczny daje nam silny sygnał kupna, oparty na świecy pin bar. Warto zauważyć, że cena dokonała fałszywego wybicia poziomu 1240,0, a następnie szybko ruszyła w górę. To może doprowadzić do dramatycznego pokrywania pozycji krótkich, jako że Ci traderzy, którzy grali na spadki ceny złota, będą musieli dokonać zakupów, by zamknąć swoje pozycje. Warto obserwować korekty spadkowe, by dołączyć do kupujących w strefie 1275,0-1296,0.

 

nial fuller

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader!


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk