• Odbierz prezent
Twórca TRON (TRX) uratuje "upadające" Ethereum i EOS?

Justin Sun, znany ze swojego agresywnego marketingu założyciel platformy TRON (TRX), po raz kolejny postanowił wbić szpilę swoim największym konkurentom, którymi są wielofunkcyjne platformy blockchain - Ethereum (ETH) oraz EOS. Poinformował on, że jest gotowy „uratować” zdecentralizowane aplikacje utworzone w sieciach Ethereum oraz EOS, jeśli tylko ich developerzy zdecydują się na przeniesienie ich na platformę TRON.

 

 

Twórca projektu TRON nie po raz pierwszy pokazał, że wie w jaki sposób robić wokół siebie dużo szumu, kosztem swoich konkurentów. Poinformował on o planach utworzenia specjalnego funduszu ratunkowego na wypadek nadchodzącego upadku projektów Ethereum oraz EOS. Fundusz miałby dokapitalizować twórców zdecentralizowanych aplikacji uruchomionych zwłaszcza w Ethereum (tych jest bezapelacyjnie najwięcej), pod warunkiem, że zdecydują się oni na całkowitą migrację swoich projektów na blockchain TRON.

 

 

Tym samym, ze swoja specyficzną dezynwolturą, Justin Sun dał do zrozumienia, że najwięksi konkurenci platformy TRON mają poważne problemy, w przeciwieństwie do jego własnego, przyszłościowego projektu, który jako jedyny pozwoli przetrwać i rozwijać się zdecentralizowanym aplikacjom. 

 

Nie da się ukryć, że trwająca na rynku kryptowalut od początku roku bessa mocno dała się we znaki zarówno Ethereum, jak i EOS-owi. ETH notowany jest obecnie poniżej 100 dolarów (ok. 93 USD), tracąc ponad 93% od swoich styczniowych szczytów i ustępując miejsce Ripple (XRP) w rankingu kapitalizacji, EOS zaś od ATH z końca kwietnia traci ponad 91%, aktualnie będąc notowanym po ok. 2 dolary.

Co ciekawe, TRON również nie opiera się trendowi spadkowemu, co więcej jego strata jest największa - TRX od szczytów ze stycznia tego roku stracił ponad 95%.

 

Justin Sun nie po raz pierwszy uderza w konkurencję. W październiku, po aktualizacji Odyssey, sieć TRON stała się kompatybilna z wirtualną maszyną Ethereum (EVM), co oznacza, że można uruchomić w niej aplikacje napisane w języku Solidity. Sun chwalił się wówczas, że smart kontrakty w TRON są 200x szybsze od Ethereum i jednocześnie stukrotnie tańsze od EOS.

Czytaj także: "200x szybszy od Ethereum, 100x tańszy od EOS". TRON uruchamia smart-kontrakty, kurs TRX reaguje

TRON (TRX), ambitny projekt stworzenia „zdecentralizowanego internetu” na blockchain, dającego nieograniczony dostęp do internetowej rozrywki, opublikował w poniedziałek 8 października istotną aktualizację swojego oprogramowania, która w przyszłości pozwoli na tworzenie smart-kontraktów w sieci. Za.. Czytaj
"200x szybszy od Ethereum, 100x tańszy od EOS". TRON uruchamia smart-kontrakty, kurs TRX reaguje

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk