Advertisement
  • Odbierz prezent
Twórca Stellar: TRON to "śmieć", podobnie jak 90% projektów kryptowalutowych

Jed McCaleb, założyciel giełdy Mt.Gox i współtwórca platformy Stellar, w kontrowersyjnym wywiadzie dla Yahoo Finance wypowiedział się na temat aktualnej kondycji rynku kryptowalut, jego potencjalnej przyszłości, a także o samym projekcie Stellar. Nie szczędził również słów krytyki wobec konkurencyjnych kryptowalut.

 

McCaleb przyznał, że wg niego spadki na rynku kryptowalut, trwające od początku 2018 r., wciąż nie są jeszcze prawdziwym „rynkiem niedźwiedzia”. Dzięki spadkom cen rynek uległ wyciszeniu, co wg twórcy Stellar ma jednoznacznie pozytywny wymiar. Wg niego, 90% aktualnie istniejących projektów blockchainowych jest niewiele wartych, jako naczelny przykład podając platformę Tron (TRX). McCaleb nazwał ją „śmieciem”, który nie działa, mimo tego, że ludzie pompują w niego miliony dolarów.

Czytaj także: Twórca TRON (TRX) uratuje "upadające" Ethereum i EOS?

Justin Sun, znany ze swojego agresywnego marketingu założyciel platformy TRON (TRX), po raz kolejny postanowił wbić szpilę swoim największym konkurentom, którymi są wielofunkcyjne platformy blockchain - Ethereum (ETH) oraz EOS. Poinformował on, że jest gotowy „uratować” zdecentralizowane aplikacje .. Czytaj
Twórca TRON (TRX) uratuje "upadające" Ethereum i EOS?

McCaleb przyznał również, że zespół Stellar musi popracować nad marketingiem, gdyż rozpoznawalność platformy wciąż jest niewielka, nie mówiąc już o zrozumieniu jej funkcji i zasad działania.

Na drugim biegunie znajduje się właśnie wspomniany w negatywnym kontekście Tron, który bazuje na agresywnym marketingu i charyzmie jego założyciela Justina Suna. Trudno jednak uznać opinię McCaleba za wyważoną - TRX jest jednym z szybciej rozwijających się projektów, o czym świadczyć może również fakt, że w aktualnym okresie redukcji etatów w blockchainowych projektach, Tron zwiększył liczbę swoich pełnoetatowych developerów z dwóch na początku zeszłego roku do aktualnych czterdziestu.

Jed McCaleb jest rozpoznawalna postacią w świecie walut cyfrowych. Zanim rozpoczął swoje inwestycje w technologię blockchain, był już spełnionym przedsiębiorcą internetowym, który w 2000 r. uruchomił zdecentralizowana sieć wymiany plików p2p o nazwie eDonkey. W 2010 r. założył osławioną giełdę kryptowalut Mt.Gox, która szybko zyskała dominującą pozycję na rynku, sprzedając ją w 2011 r. W 2012 r. zaangażował się w rozwój platformy Ripple (XRP), zaś w 2014 r. odłączył się od zespołu Ripple, aby tworzyć własny projekt Stellar. Aktualnie pełni funkcję dyrektora technicznego (CTO) w Fundacji Stellar. 

W 2018 r. został ogłoszony przez New York Times jedną z dziesięciu najbardziej wpływowych osób w branży blockchain.

 

Czytaj także: Stellar Lumens (XLM) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Przyszły pogromca banków, konkurent dla Ethereum i Ripple Stellar (XLM) to rozbudowana, otwartoźródłowa (ang. open source), platforma oparta na publicznej i rozproszonej sieci blockchain z własna kryptowalutą o nazwie Stellar Lumens (lub po prostu: Lumen). Misją Stellar jest umożliwienie budowani.. Czytaj
Stellar Lumens (XLM) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Notowania: XLMBTC

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XLMBTC/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk