• Odbierz prezent
Twitter zaskoczył wynikami kwartalnymi. Akcje spółki 15% w górę

23 kwietnia spółka Twitter przedstawiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 r. Okazały się one lepsze od oczekiwań analityków. Inwestorów ucieszyły także prognozy spółki na kolejny kwartał. Ważnym priorytetem Twittera jest także walka z nadużyciami, aby użytkownicy korzystając z platformy mieli poczucie większego komfortu.

 

23 kwietnia przed rozpoczęciem sesji na amerykańskiej giełdzie spółka Twitter przedstawiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 r. Były one wyższe od oczekiwań analityków z Wall StreetW pierwszym kwartale 2019 r. przychody spółki Twitter wyniosły 787 mln USD wobec oczekiwanych 776,1 mln USD. Zysk na akcję wyniósł 37 centów w stosunku do oczekiwanych 15 centów. Średnia miesięczna liczba aktywnych użytkowników (MAUs) wyniosła 330 mln wobec oczekiwanych 318 mln. Jednocześnie było ich o 6 mln mniej niż rok wcześniej.

Według informacji CNBC, ten kwartał będzie ostatnim, w którym spółka podaje średnią miesięczną liczbę aktywnych użytkowników. Zamiast tego będzie podawać „monetizable daily active users” (mDAUs) – średnią dzienną liczbę aktywnych użytkowników, przekładającą się na monetyzację. Według informacji spółki wskaźnik ten ma odzwierciedlać liczbę „użytkowników Twittera, którzy logują się i korzystają z Twittera w dowolny dzień poprzez Twitter.com lub aplikację Twittera, które są w stanie wyświetlać reklamy.” W tym kwartale Twitter miał średnio 134 mln takich użytkowników w porównaniu ze 120 mln rok wcześniej. W czwartym kwartale 2018 r. miał ich 126 mln.  

Spółka przewiduje przychody za drugi kwartał 2019 r. w wysokości od 770 mln USD do 830 mln USD. Szacunki analityków natomiast zakładają przychody w wysokości od 783,9 mln USD do 853,6 mln USD. Spółka powtórzyła to samo, co w poprzednim kwartale, że spodziewa się zwiększenia kosztów operacyjnych o około 20% w 2019 r., gdyż kontynuuje inwestycje w „zdrowie, rozmowy, przychody z produktów i sprzedaży oraz platformę”.

CEO Twittera – Jack Dorsey poinformował, że spółka „podejmuje bardziej aktywne podejście” do nadużyć na swej platformie. Twitter obecnie w większym stopniu skupia się na wykrywaniu i usuwaniu różnych treści związanych z nadużyciami.

W reakcji na wyniki, w pierwszych dwóch godzinach handlu cena akcji spółki na amerykańskiej giełdzie wzrosła nawet o ponad 15%.

Notowania: Twitter Inc

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:TWTR/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk