• Odbierz prezent
Twitter z wynikami za III kwartał 2021 r. Ogromne odszkodowanie pochłonęło zysk spółki
fot. freepik.com

Na Wall Street trwa sezon wyników kwartalnych. W ostatnim czasie swe wyniki przedstawił gigant mediów społecznościowych – Twitter. Spółka może pochwalić się znacznym wzrostem przychodów, jednak kwartał zakończył się stratą ze względu na wypłatę ogromnego odszkodowania dla inwestorów.

 

26 października we wtorek po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku Twitter opublikował wyniki kwartalne. W III kwartale przychody wyniosły 1,28 mld USD wobec 936,2 mln USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 37% rdr. Uzyskane przychody były zgodne z oczekiwaniami analityków z Wall Street. Spółka zakończyła kwartał stratą netto w wysokości 537 mln USD wobec zysku netto wynoszącego 29 mln USD rok wcześniej. Strata na akcję wyniosła 0,54 USD zgodnie z szacunkami analityków. Ujemny wynik był spowodowany tym, że we wrześniu spółka została obciążona koniecznością wypłaty odszkodowania w wysokości 809,5 mln USD dla inwestorów, którzy wnieśli pozew zbiorowy. Pozew został złożony w 2016 r. w imieniu wszystkich osób, które nabyły akcje Twittera w okresie od 6 lutego do 28 lipca 2015 r. Spółka została oskarżona o wprowadzanie akcjonariuszy w błąd odnośnie prawdziwej liczby użytkowników. Zarząd Twittera miał zataić dane o spadającej liczbie korzystających z platformy.

W minionym kwartale przychody z reklam były wyższe o 41% niż przed rokiem i wyniosły 1,14 mld USD. Monetyzowalna dzienna liczba aktywnych użytkowników (mDAU) była wyższa o 13% niż przed rokiem i wyniosła 211 mln. Szacunki analityków zakładały 211,9 mln.

Twitter poinformował, że wpływ zmian polityki prywatności iOS Apple, związanej z ograniczeniem możliwości kierowania reklam do użytkowników, okazał się mniejszy niż się spodziewano i tak też będzie w kolejnym kwartale.

Wyniki finansowe Twittera nie stanowiły zaskoczenia dla rynku. W notowaniach posesyjnych kurs akcji spółki wzrósł o 2%.

W tym samym dniu wyniki kwartalne opublikowały również takie spółki, jak Alphabet, Microsoft i Visa. W poniedziałek natomiast poznaliśmy wyniki innego giganta branży mediów społecznościowych – Facebooka.

Czytaj także: Facebook z wynikami za III kwartał 2021 r. Spółka coraz bardziej się rozrasta

W ostatnim czasie gigant mediów społecznościowych Facebook opublikował wyniki kwartalne. Były one znacznie wyższe niż przed rokiem. Wprawdzie analitycy z Wall Street spodziewali się nieco więcej, jednak wyniki spółki zostały przyjęte przez inwestorów z entuzjazmem.   25 października w poniedziałek.. Czytaj
Facebook z wynikami za III kwartał 2021 r. Spółka coraz bardziej się rozrasta

Notowania: Twitter Inc

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:TWTR/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk