• Odbierz prezent
Twitter z wynikami finansowymi za III kwartał 2020 r. Akcje spółki ponad 17% w dół
fot. freepik.com

29 października swe wyniki opublikowało 5 spośród największych amerykańskich spółek. Wśród nich znalazł się też Twitter. Przychody spółki były wyższe od oczekiwań analityków z Wall Street. Zysk na akcję oraz liczba użytkowników okazały się natomiast niższe niż się spodziewano.

 

29 października po sesji na amerykańskiej giełdzie Twitter opublikował wyniki kwartalne. W III kwartale przychody wyniosły 936 mln USD i były wyższe o 14% niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Przewyższyły również szacunki analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 777 mln USD. Zysk operacyjny wzrósł do 56 mln USD w porównaniu do 44 mln USD rok wcześniej. W III kwartale spółka wypracowała zysk netto w wysokości 29 mln USD wobec 37 mln USD w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk na akcję wyniósł 4 centy. Przed rokiem wynosił 5 centów. Analitycy spodziewali się w tym kwartale zysku na akcję na poziomie 6 centów.

Monetyzowalna dzienna liczba aktywnych użytkowników (mDAU) okazała się niższa niż się spodziewano i wyniosła 187 mln wobec prognozy 195 mln. Była jednak i tak wyższa o 29% niż przed rokiem. Dla porównania w analogicznym kwartale zeszłego roku liczba ta wynosiła 145 mln.

Na wzrost przychodów wpłynęły przede wszystkim przychody z reklam. Wyniosły one 808 mln USD i były wyższe o 15% niż rok wcześniej.

Spółka zwróciła uwagę, że w okresie okołowyborczym trudno jest przewidzieć popyt ze strony reklamodawców. Czasem w tym okresie wstrzymują swą aktywność. Spółce może być tym trudniej, iż nie publikuje reklam o treściach politycznych. Musi także zmagać się z koniecznością moderacji treści związanych z polityką, próbami wpływania na wybory, wiadomościami wprowadzającymi w błąd (np. co do poparcia kandydatów), zachęcaniem do przemocy itp.

W notowaniach posesyjnych kurs akcji Twittera spadł o 17,5%.

Czwartek obfitował w wyniki największych amerykańskich spółek. Również po sesji swe wyniki przedstawiły Apple, Amazon, Alphabet oraz Facebook. Spośród nich jedynie wyniki spółki Alphabet zostały przyjęte z entuzjazmem przez inwestorów.

Czytaj także: Facebook z wynikami finansowymi za III kwartał 2020 r. Jest lepiej niż się spodziewano, ale akcje w dół

29 października Facebook przedstawił wyniki finansowe za III kwartał . Były one wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły również szacunki analityków z Wall Street.   Czwartek 29 października obfitował w wyniki kwartalne największych amerykańskich spółek. Wśród nich nie zabrakło najsłynniejszej spółki.. Czytaj
Facebook z wynikami finansowymi za III kwartał 2020 r. Jest lepiej niż się spodziewano, ale akcje w dół

 

Notowania: Twitter Inc

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:TWTR/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk