• Odbierz prezent
Twitter z rekordowymi przychodami w IV kwartale 2019 r. Akcje spółki w górę

6 lutego przed sesją na amerykańskiej giełdzie znana spółka z branży mediów społecznościowych - Twitter przedstawiła wyniki finansowe za IV kwartał 2019 r. Przychody okazały się wyższe od szacunków analityków i osiągnęły rekordowy poziom 1 mld USD. Zysk na akcję okazał się natomiast niższy od szacunków. Liczba użytkowników przewyższyła szacunki analityków.

 

6 lutego przed sesją na amerykańskim rynku Twitter opublikował wyniki finansowe za IV kwartał 2019 r.

Przychody wyniosły 1,01 mld USD wobec 909 mln USD w analogicznym okresie 2018 r., co stanowi wzrost o 11% rok do roku. Okazały się one też wyższe od oczekiwań analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 996,7 mln USD. Spółka po raz pierwszy w swej historii osiągnęła tak wysokie przychody kwartalne, które przekroczyły 1 mld USD.

W czwartym kwartale spółka wypracowała zysk netto na poziomie 119 mln USD wobec 255 mln USD przed rokiem. Zysk na akcję wyniósł 15 centów wobec 33 centów rok wcześniej. Przy wyłączeniu pewnych pozycji zysk netto wyniósł 135 mln USD, a skorygowany zysk na akcję 17 centów. Analitycy oczekiwali zysku na akcję na poziomie 0,19 - 0,29 USD.

Monetyzowalna dzienna liczba aktywnych użytkowników (mDAU) wyniosła 152 mln wobec oczekiwanych 147,5 mln. Według spółki parametr ten odzwierciedla liczbę „użytkowników Twittera, którzy logują się danego dnia poprzez Twitter.com lub aplikacje Twittera, które są w stanie wyświetlać reklamy”.

W całym 2019 r. przychody wyniosły 3,46 mld USD i były wyższe o 14% niż przed rokiem. Zysk netto wyniósł 1,47 mld USD wobec 1,21 mld USD rok wcześniej. Zysk na akcję wyniósł 1,87 USD wobec 1,56 USD w 2018 r.

Twitter przedstawił prognozę na kolejny kwartał, zgodnie z którą przychody będą się mieścić w przedziale pomiędzy 825 mln USD a 885 mln USD. Według konsensusu analityków przychody miały się kształtować na poziomie 873 mln USD.

CEO spółki – Jack Dorsey poinformował, że działalność firmy nie będzie już tak skoncentrowana w San Francisco jak do tej pory i że spółka zamierza rozwijać się na całym świecie, zatrudniając pracowników w różnych krajach. Szczególny potencjał dostrzega w krajach afrykańskich.

Wyniki i prognozy spółki ucieszyły inwestorów. W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji Twittera wzrósł o ponad 8%.

Notowania: Twitter Inc

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:TWTR/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk