• Odbierz prezent
Twitter przedstawia wyniki finansowe za IV kwartał. Akcje spółki w górę

9 lutego znana spółka z branży mediów społecznościowych – Twitter opublikowała wyniki kwartalne. Osiągnięte przychody i zysk przewyższyły szacunki analityków z Wall Street, jednak liczba użytkowników wzrosła mniej niż się spodziewano. W notowaniach posesyjnych kurs akcji spółki wzrósł.

 

9 lutego we wtorek po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku Twitter opublikował wyniki finansowe za IV kwartał. Przychody wyniosły 1,29 mld USD i były wyższe o 28% niż przed rokiem. Przewyższyły też szacunki analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 1,19 mld USD.

Przychody z reklam były wyższe o 31% niż przed rokiem i wyniosły 1,15 mld USD. W IV kwartale spółka wypracowała zysk netto w wysokości 222 mln USD w porównaniu do 119 mln USD w analogicznym okresie poprzedniego roku. Zysk na akcję wyniósł 0,27 USD w porównaniu do 0,15 USD rok wcześniej. Skorygowany zysk na akcję (z wyłączeniem zdarzeń jednorazowych) wyniósł 0,38 USD i był wyższy od szacunków analityków na poziomie 0,31 USD.

Monetyzowalna dzienna liczba aktywnych użytkowników (mDAU) wyniosła 192 mln i była wyższa o 26,3% niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Była też wyższa o 5 mln niż w III kwartale. Okazała się jednak niższa niż spodziewali się analitycy z Wall Street. Szacunki zakładały bowiem 193,5 mln.

Twitter przedstawił swe prognozy na najbliższy rok. Spółka spodziewa się, że w 2021 roku przychody będą rosły szybciej niż koszty, jednak oczekuje również znacznego wzrostu wydatków. Przewiduje wzrost zatrudnienia o około 20%, co przyczyni się do wzrostu kosztów łącznie o ponad 25%.

Twitter spodziewa się, że przychody w I kwartale będą kształtować się w przedziale 940 mln USD – 1,04 mld USD. Prognoza analityków zakładała przychody na poziomie 965 mln USD.

Wyniki opublikowane przez spółkę ucieszyły inwestorów. W notowaniach posesyjnych kurs akcji Twittera wzrósł o 4%.

Warto wspomnieć, że  pod koniec stycznia swe wyniki kwartalne przedstawił gigant mediów społecznościowych – Facebook.

Czytaj także: Facebook z wynikami finansowymi za IV kwartał 2020 r. Mimo wzrostu przychodów i zysku spółka ma powody do zmartwienia

27 stycznia Facebook przedstawił wyniki kwartalne. Były one znacznie wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły również prognozy analityków z Wall Street. Znana spółka z branży mediów społecznościowych ma jednak powody do zmartwienia.   27 stycznia po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku Facebook op.. Czytaj
Facebook z wynikami finansowymi za IV kwartał 2020 r. Mimo wzrostu przychodów i zysku spółka ma powody do zmartwienia

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk