• Odbierz prezent
Twitter prezentuje wyniki za II kwartał 2021 r. Przychody spółki wyższe o 74%
fot. freepik.com

22 lipca Twitter opublikował wyniki kwartalne. Przychody okazały się znacznie wyższe niż przed rokiem. Spółka zakończyła kwartał zyskiem. Osiągnięte wyniki przewyższyły również oczekiwania analityków z Wall Street. W notowaniach posesyjnych kurs akcji spółki wzrósł o 9%.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

22 lipca w czwartek po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku opublikowano wyniki finansowe Twittera za II kwartał. Przychody wyniosły 1,19 mld USD w porównaniu do 683,44 mln USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 74% rdr. Przewyższyły one szacunki analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 1,07 mld USD. Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 65,65 mln USD wobec straty wynoszącej 1,38 mld USD przed rokiem. Zysk na akcję wyniósł 0,08 USD. Po wyłączeniu pewnych pozycji, skorygowany zysk na akcję wyniósł 0,20 USD, przewyższając szacunki analityków na poziomie 0,07 USD. Monetyzowalna dzienna liczba aktywnych użytkowników (mDAU) wzrosła o 11% i wyniosła 206 mln. Wynik ten okazał się zbliżony do szacunków analityków, którzy spodziewali się, że wyniesie 206,2 mln.

W liście do akcjonariuszy spółka poinformowała, że do wzrostu przychodów przyczynił się „szeroki wzrost popytu ze strony reklamodawców”. Był to najszybszy wzrost przychodów od 2014 r.

W minionym kwartale użytkownicy z niektórych krajów mogli zyskać dostęp do nowych funkcjonalności, takich jak możliwość cofania tweetów, czat audio czy możliwość wysyłania pieniędzy innym użytkownikom serwisu.

W swym raporcie spółka przedstawiła także prognozę na kolejny kwartał. Spodziewa się przychodów w przedziale od 1,22 mld USD do 1,3 mld USD. Prognoza ta jest wyższa od szacunków analityków na poziomie 1,17 mld USD. W całym 2021 r. Twitter spodziewa się wzrostu kosztów, w tym również pracowniczych o 30%. Oczekuje jednocześnie, że przychody będą rosły szybciej niż koszty.

Wyniki finansowe Twittera ucieszyły inwestorów. W notowaniach posesyjnych kurs akcji spółki wzrósł o 9%.

Od początku roku kurs akcji Twittera wzrósł o 29%, podczas gdy indeks S&P 500 zyskał 16%.

Notowania: Twitter Inc

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:TWTR/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk