• Odbierz prezent
Twitter Bitcoin

W rozmowie z  australijskim portalem informacyjnym „The Sydney Morning Herald” CEO Twittera i Square – Jack Dorsey stwierdził, że jest przekonany, że najlepszym kandydatem na główną walutę internetu jest Bitcoin. W odróżnieniu od Facebooka, nie planuje on własnej kryptowaluty Twittera, dodając, że zamiast tego dostrzega potencjał Bitcoina (BTC).

 

Jack Dorsey odwiedził Melbourne, aby wziąć udział w uruchomieniu terminalu płatniczego Square, który ma stanowić alternatywę dla tego rodzaju urządzeń, oferowanych przez banki. W czasie swej wizyty w Melbourne, swoje poglądy na temat banków i gospodarki wyraził także kierownik zajmujący się rozwojem sprzętu w Square – Jesse Dorogusker: „Kontrola, władza i praktyki banków są zjawiskiem globalnym, ale myślę, że tutaj w Australii jest to szczególnie dotkliwe”. Dorsey natomiast dodał, że z płatnościami cyfrowymi Australia radzi sobie dużo lepiej niż USA.

Jack Dorsey nie obawia się sygnałów recesji, stwierdzając, że jest przekonany, że jego firmy przetrwają spowolnienie, gdyż są „przygotowane na wszystko”. Uważa że, „zawsze wkraczamy w recesję i zawsze z niej wychodzimy, a każdy, kto głosi inną opinię, oszukuje sam siebie. Nie ma ani jednej osoby na tej planecie, która rozumie globalną gospodarkę.”

W rozmowie z „The Sydney Morning Herald” Dorsey powiedział także, że nie zastanawiał się nad utworzeniem rozwiązania podobnego do Libra Coina, dla Twittera lub Square, twierdząc, że raczej wykorzystałby „istniejące otwarte standardy”, takie jak Bitcoin. CEO Twittera sądzi, że „otwarte standardy internetu służą każdej osobie lepiej niż te kontrolowane lub zapoczątkowane przez firmy”. Jak stwierdził: „Myślę, że Bitcoin jest najlepszym wyborem, ponieważ jest najbardziej odporny, istnieje od około 10 lat, ma dobrą markę i został wielokrotnie przetestowany. Jak patrzę na wszystkie kryptowaluty, które mogłyby pełnić rolę natywnej waluty dla internetu, Bitcoin wydaje się całkiem dużym prawdopodobieństwem.”

Jack Dorsey jest CEO spółek Twitter i Square, notowanych na giełdzie, których łączna kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 58 mld dolarów. Square oferuje płatności online, a także kupno i sprzedaż BTC przez swą aplikację Cash App. Spółka w drugim kwartale osiągnęła przychody w wysokości 125 mln dolarów z obrotu BTC przez klientów. Z tego segmentu działalności spółka wypracowała 2 mln dolarów zysku.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk