• Odbierz prezent
Tweet Muska o BTC wywołał poruszenie na rynku krypto! Jak kształtuje się sytuacja na walutach cyfrowych (Ethereum, Bitcoin, Ripple, Litecoin)?- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka

Ostatnie dni na rynkach przypominają interwencje słowne wśród przedstawicieli banków centralnych. Jednak tym razem (prawdopodobnie pierwszy raz w historii) w roli głównej stanęła „ulica” a konkretnie WallStreetBets. Fundusz Melvin Asset Management padł ofiarą spekulantów, którzy w 12 dni wywindowali kurs spółki z 20$ do 483$ w szczycie. Mówi się o tym, że fundusz mógł ponieść nawet 30% stratę na aktywach. 28 stycznia moderator WSB zrobił wpis na Twitterze dotyczący Dogecoina z pytaniem: „ czy kiedykolwiek kosztował 1 dolara?”- reakcja natychmiastowa 800% wzrost. Najbogatszy człowiek na świecie Elon Musk również na swoim Twitterze napisał „bitcoin” co wywołało 10% wzrost nie tylko na BTC ale i na innych kryptowalutach. Musk i WallStreetBets to obecnie najciekawsze profile w kontekście spekulacji do śledzenia na Twitterze.

Jak technicznie wygląda sytuacja na kryptowalutach?

Bitcoin po większej fali wyprzedaży znalazł wsparcie w okolicy 29000$ i w krótkim terminie po ponad 10% parabolicznym ruchu zbliża się do ważnego oporu w okolicy 40000$ i niżej. Obecny ruch to druga próba pokonania historycznych szczytów powyżej 42000$. Warto zwrócić uwagę na cenę w weekend, ponieważ są to dni, w których Bitcoin dwukrotnie w tym roku osiągał dwa ostatnie szczyty.

 Techniczny przegląd kryptowalut- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 1

Na Ethereum z interwału D1 widoczna jest konsolidacja pomiędzy 1040$ a 1475$. Dużo ciekawiej wygląda cena na niższym interwale H4, gdzie od 11 styczna nieprzerwanie tworzą się coraz wyższe szczyty i dołki. Dodatkowo ETH w wielu przypadkach za każdym razem respektuje wcześniejsze konsolidacje. Krótkoterminowo warto zwracać uwagę na ostatnie konsolidacje lub okolice lokalnych dołków w kontekście ponownej obrony.

Techniczny przegląd kryptowalut- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 2

Ripple od 7 stycznia utknął w konsolidacji pomiędzy 0.25$ a 0.37$ i kto wiem być może jeżeli SEC zacznie spoglądać na działalność grupy WallStreetBets, to kolejną odpowiedzią będzie atak spekulacyjny grupy na Ripple, który został pozwany przez amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd. Technicznie warto zwracać uwagę na dołki w okolicy 0.25$ oraz jak może się zachować XRP po wybiciu 0.3268$.

Techniczny przegląd kryptowalut- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 3

Litecoin po fałszywym naruszeniu dołków w okolicy 122.68$ kontynuuje ruch wzrostowy. W najbliższych dniach kluczowy może się okazać pierwszy potencjalny opór w okolicy 150$. Przy ewentualnej korekcie warto zwrócić uwagę na przetestowanie ostatniej konsolidacji pomiędzy 136$ a 128$.  

Techniczny przegląd kryptowalut- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 4

Nota prawna


Bartłomiej Chomka

Główny analityk TeleTrade. Z wykształcenia ekonomista. Trader z ponad 10-letnim doświadczeniem zdobytym na rynku walutowym oraz w firmach proptradingowych. Autor licznych wywiadów, artykułów eksperckich oraz komentarzy rynkowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk