• Odbierz prezent
Tu nie handlujemy [PLN, GPW]

W środę 15 sierpnia w handlu na międzynarodowych rynkach finansowych nie będą uczestniczyć inwestorzy instytucjonalni z Polski. Z racji dnia ustawowo wolnego od pracy zamknięta będzie również warszawska giełda.

 

15 sierpnia jest w Polsce dniem ustawowo wolnym od pracy, wynikającym z obchodów Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (nazywanego w Polsce także Świętem Matki Boskiej Zielnej). Z tego samego powodu dzień wolny od pracy wypada również w Rumunii i we Włoszech.

 

Z perspektywy traderów jutrzejszy dzień wolny w Polsce oznacza brak możliwości handlu na warszawskiej giełdzie. Dotyczy to również kontraktów CFD na akcje notowane na GPW i na polskie indeksy giełdowe. Warto pomyśleć o tym, by ewentualne pozycje krótkoterminowe zamknąć lub zabezpieczyć na czas przerwy świątecznej. W kontekście rynku walutowego należy zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia obniżonej płynności na parach z PLN.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk