• Odbierz prezent
Tu nie handlujemy [PLN, HUF]
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie kraje nie uczestniczą dziś w handlu

Dziś w handlu nie uczestniczą inwestorzy instytucjonalni z Polski oraz Węgier (w przypadku Węgier jest to drugi dzień z rzędu). Z tego względu zalecamy ograniczenie aktywności na parach z PLN i HUF lub całkowitą rezygnację z handlu na tych parach. Z racji dnia wolnego dziś zamknięta pozostaje warszawska giełda.

 

Dzień wolny w Polsce i na Węgrzech wynika z obchodów Dnia Wszystkich Świętych. W Polsce funkcjonuje również druga nazwa tego święta – Święto Zmarłych. Ma ona korzenie w Polsce Ludowej. W PRL-u zdecydowano się na zmianę nazwy święta, by nadać mu świecki charakter. Część osób do dziś używa nazwy „Święto Zmarłych”.

Dzień Wszystkich Świętych połączony jest z Dniem Zadusznym, który przypada na 2 listopada. Nie jest on już jednak dniem wolnym w Polsce i na Węgrzech, więc jutro handel w tych krajach będzie przebiegał normalnie.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk