• Odbierz prezent
nie handlujemy

Jutro na rynkach finansowych nieobecni będą Japończycy i Polacy. W obu przypadkach dzień wolny od pracy spowodowany jest obchodami rocznicy uchwalenia konstytucji.

 

Polacy i Japończycy obchodzą Święto Konstytucji 3 maja. Polska konstytucja jest jednak 155 lat starsza – Konstytucja 3 Maja uchwalona w 1791 roku była pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie (po Stanach Zjednoczonych). Japońska konstytucja została uchwalona 3 listopada 1946 roku, ale ze względu na to, że zaczęła obowiązywać 3 maja 1947 roku to właśnie w tym dniu w Japonii obchodzi się jej rocznicę.

 

Nieobecność Japończyków na rynkach będzie miała znaczenie głównie dla sesji azjatyckiej i w tym okresie płynność i zmienność na parach z JPY może być niższa niż zazwyczaj. Nieobecność Polaków na rynkach międzynarodowych nie będzie miała dużego znaczenia (w ujęciu globalnym). Warto pamiętać, że dzień wolny w Japonii i Polsce oznacza, że giełdy w tych krajach będą jutro zamknięte.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk