• Odbierz prezent
Tu nie handlujemy [JPY, PLN]
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie kraje nie uczestniczą dziś w handlu

Po wczorajszym dniu, kiedy część krajów była nieobecna na rynkach ze względu na obchody Święta Pracy, dziś na rynku nieobecni są Japończycy i Polacy. W obu przypadkach dzień wolny od pracy spowodowany jest obchodami rocznicy konstytucji.

 

Polacy i Japończycy obchodzą Święto konstytucji 3 maja. Polska konstytucja jest jednak 155 lat starsza – Konstytucja 3 Maja uchwalona w 1791 roku była pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie (po Stanach Zjednoczonych). Japońska konstytucja została uchwalona 3 listopada 1946 roku, ale ze względu na to, że zaczęła obowiązywać 3 maja 1947 roku to właśnie w tym dniu w Japonii obchodzi się jej rocznicę.

 

Nieobecność Japończyków na rynkach miała głównie znaczenie dla sesji azjatyckiej, gdyż kiedy Europa rozpoczyna swój handel Japończycy już kończą aktywność na rynkach. Nieobecność Polaków na rynkach również nie będzie miała silnego znaczenia (w ujęciu globalnym), gdyż Polska nie jest wiodącym ośrodkiem handlu i międzynarodowe rynki nie odczują znacząco braku inwestorów z Polski.

Rynki międzynarodowe pozostają oczywiście dostępne dla polskich inwestorów indywidualnych. Warto jednak pomyśleć o rezygnacji z aktywności na parach złotówkowych.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk