• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
dzień dziecka
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie kraje nie uczestniczą dziś w handlu

Dziś handlu nie prowadzą dwa istotne ośrodki: Japonia i Szwajcaria. W przypadku Japonii jest to trzeci dzień z rzędu, podczas którego inwestorzy z tego kraju pozostają poza rynkiem. Rynki japońskie otwarte były w tym tygodniu w poniedziałek, a inwestorzy powrócą do handlu dopiero jutro, na zakończenie tygodnia.

 

Japonia - w Japonii dzisiejszy dzień wolny od pracy spowodowany jest obchodami Dnia Dziecka, zwanego również w tym kraju Festiwalem Chłopców. Dzień Dziecka w Japonii jest świętowany w sposób szczególny. Jest to dzień poszanowania osobowości dziecka i ich szczęścia.

Dzień Dziecka w Japonii ostatnim dniem tzw. Złotego Tygodnia, który rozpoczyna się 29 kwietnia od obchodów Dnia Showa.

 

Szwajcaria - w Szwajcarii w 40 dniu po Święcie Zmartwychwstania Pańskiego (Wielkanoc) obchodzone jest Święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Z tego powodu 5 maja w tym roku (Wielkanoc i Wniebowstąpienie są świętami ruchomymi) jest dla Szwajcarów dniem wolnym od pracy.

 

O ile nieobecność inwestorów (w głównej mierze inwestorów instytucjonalnych) z Japonii ma większe znaczenie dla sesji azjatyckiej, to brak z handlu w Szwajcarii oddziałuje na sesję europejską, podczas której handluje większość polskich traderów. Dziś warto rozważyć rezygnację z gry na parach z frankiem szwajcarskim i jenem japońskim.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk