• Odbierz prezent
Tu nie handlujemy [JPY]
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie kraje nie uczestniczą dziś w handlu

Już drugi dzień z kolei na rynku brakuje inwestorów z Japonii. W tym tygodniu inwestorzy z kraju kwitnącej wiśni handlowali jedynie w poniedziałek, a ponownie zobaczymy ich dopiero w piątek, gdyż również jutro Japończycy mają dzień wolny od pracy.

 

Wczoraj Japończycy, podobnie jak Polacy, obchodzili Dzień Konstytucji (w Polsce jest to historyczny dzień uchwalenia pierwszej konstytucji, natomiast w Japonii 3 maja to dzień, w którym zaczęła obowiązywać konstytucja uchwalona 3 listopada). Jutro (5 maja) dzień wolny od pracy w Japonii spowodowany jest obchodami Dnia Dziecka.

W związku z tym, że w Japonii pojedyncze dni pomiędzy dwoma świętami są wolne również dziś Japończycy nie pracują.

Zamknięte rynki w Japonii oznaczają w pierwszej kolejności  brak notowań indeksu Nikkei225. Mniejsze znaczenie mają dla handlu na rynku walutowym w trakcie sesji europejskiej i amerykańskiej, gdyż zazwyczaj aktywność Japończyków w trakcie tych sesji jest ograniczona.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk