• Odbierz prezent
święto pracy
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie kraje nie uczestniczą dziś w handlu

Poniedziałek nie jest najlepszym dniem do handlu dla traderów rynku Forex ze względu na stosunkowo niską zmienność w porównaniu do pozostałych dni handlowych. W pierwszym dniu tygodnia handlowego kalendarz wydarzeń makroekonomicznych najczęściej jest ubogi w istotne publikacje (dziś w kalendarzu dominują odczyty przemysłowego PMI oraz przemówienia reprezentantów banków centralnych: Draghi, Wiedmann i członkowie FED).

Dziś handel będzie dodatkowo utrudniony ze względu na to, że z handlu wyłączonych jest klika istotnych ośrodków. Szczególnie brak udziału Wielkiej Brytanii może być widoczny na rynkach, jako, że jest to wiodący ośrodek, zwłaszcza dla sesji europejskiej.

 

Święto pracy: W Polsce Święto pracy przypada zawsze na 1 maja i jest świętem stałym, gdyż 2 maja (dziś) obchodzone jest Święto Flagi, a 3 maja świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W przypadku innych krajów Święto Pracy jest świętem ruchomym i w tym roku w takich krajach jak Hong Kong, Chiny czy RPA obchodzone jest 2 maja. W związku z tym, że w tych krajach obowiązuje dziś dzień wolny od pracy możemy spodziewać się obniżonej aktywności na rynkach związanych z nim, czyli parach z chińskim yuanem, dolarem hongkońskim czy randem południowoafrykańskim.

 

Majowe Święto Bankowe: W Wielkiej Brytanii również nie prowadzony jest dziś handel. Tutaj dzień wolny od pracy związany jest z obchodzonym w tym kraju Dniem Majowym, podczas którego Brytyjczycy świętują pierwszy dzień maja. Święto przypada zawsze na pierwszy majowy poniedziałek.

Brak handlu w Wielkiej Brytanii to nie tylko słabsza płynność na parach z funtem brytyjskim, gdyż brak tak istotnego ośrodka może być również widoczny na całym rynku.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk