• Odbierz prezent
Tu nie handlujemy [GBP - funt brytyjski]

Dziś w handlu na rynkach międzynarodowych nie będzie uczestniczyć Wielka Brytania, a rynki w tym kraju pozostaną zamknięcie ze względu na Letnie Święto Bankowe. Londyńska giełda nie będzie prowadzić notowań.

 

Letnie Święto Bankowe jest obchodzone w Anglii, Walii i Irlandii Północnej w ostatni poniedziałek sierpnia (w Szkocji w pierwszy poniedziałek sierpnia). Święto zostało wprowadzone na podstawie Ustawy o Świętach Bankowych z 1871 roku i właśnie w tym roku obchodzono je po raz pierwszy. Pierwotnie jego celem było umożliwienie pracownikom banków udziału w meczach krykieta. Z początku w całym kraju Święto obchodzone było w pierwszy poniedziałek sierpnia, ale od 1965 roku (w pierwszych latach testowo) przeniesiono je w Anglii, Walii i Irlandii Północnej na ostatni poniedziałek sierpnia. Obecnie Letnie Święto Bankowe służy jako ostatnia odskocznia przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym.

 

Ze względu na to, że Wielka Brytania jest jednym z kluczowych centrów handlowych na świecie warto rozważyć dziś ograniczenie handlu, a w szczególności na parach z funtem brytyjskim. Brak inwestorów instytucjonalnych z Wielkiej Brytanii powinien być widoczny na rynkach szczególnie podczas sesji europejskiej.

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk