• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Tu nie handlujemy (DAX, CHF, HUF)
Z artykułu dowiesz się:

- W jakich krajach rynki pozostają dziś zamknięte

Dziś kilka europejskich ośrodków nie prowadzi handlu. Nieobecność Szwajcarii, Węgier, a w szczególności Niemiec ma dość istotne znaczenie dla traderów.

 

Dzień wolny od pracy w Niemczech ma jedną kluczową konsekwencję - dziś zamknięta jest niemiecka giełda, stąd traderzy, którzy preferują zawieranie transakcji na kontrakty oparte na indeksie DAX będą musieli zaczekać do jutra. Dziś indeks DAX nie będzie notowany. Nieobecność Niemców ma trochę mniejsze znaczenie dla rynku walutowego, gdyż pary z euro niezależnie od tego należą do najpłynniejszych par na rynku, choć w połączeniu z poniedziałkową niską zmiennością i brakiem istotnych odczytów makroekonomicznych dzisiejszy dzień może nie być zbyt dobrym do handlu dla day-traderów.

W przypadku Szwajcarii i Węgier dzień wolny od pracy może być widoczny na parach z CHF i HUF, stąd warto rozważyć brak zaangażowania na parach z tymi walutami.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk