• Sklep
  • Odbierz prezent
Tu nie handlujemy - AUD i NZD
Z artykułu dowiesz się:

- Dlaczego rynki w Australii i Nowej Zelandii pozostają dziś zamknięte

Australii i Nowa Zelandia to dwa ośrodki finansowe, które dziś nie uczestniczą w handlu. W tych państwach mamy dziś dzień wolny od pracy z powodu święta państwowego.

 

Australijczycy i Nowozelandczycy obchodzą dziś ANZAC Day, czyli święto upamiętniające wszystkich żołnierzy z tych krajów, którzy stracili życie podczas operacji wojskowych. Pierwotnie ANZAC Day upamiętniał żołnierzy armii ANZAC (Australian and New Zealand Amy Corps), którzy zginęli podczas bitwy o Galiipoli (25.04.1915) podczas Pierwszej Wojny Światowej.

 

FXMAG forex tu nie handlujemy - aud i nzd 1

 

W związku z tym, że ośrodki finansowe w Australii i Nowej Zelandii pozostają zamknięte warto pomyśleć o zrezygnowaniu dziś z handlu na parach z dolarem australijskim i nowozelandzkim. Pary z AUD i NZD mogą cechować się dziś niższą zmiennością, której i tak nie doświadczylibyśmy dziś zbyt wiele z racji poniedziałku i praktycznie braku istotnych odczytów makroekonomicznych w dzisiejszym kalendarze.

Pary z dolarami z antypodów będą dziś napędzane głównie czynnikami zewnętrznymi, takimi jak sytuacja z głównymi partnerami handlowymi z Azji (Chiny, Japonia, Korea Południowa), czy sytuacja na rynkach surowcowych (surowce kopalne w przypadku Australii i surowce rolne w przypadku Nowej Zelandii).

 

Sprawdź jakie wydarzenia będą napędzały rynki finansowe w tym tygodniu: Co się wydarzy w tym tygodniu?


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk