• Odbierz prezent
Tu nie handlujemy - AUD
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie kraje nie uczestniczą dziś w handlu

Dziś w handlu nie uczestniczy Australia. w tym kraju obowiązuje dziś dzień wolny od pracy ze względu na obchody urodzin królowej.

 

W Australii oficjalnie głową państwa jest królowa angielska. Obecnie sprawująca władzę królowa Elżbieta II obchodzi swoje urodziny 21 kwietnia, ale w Australii obchody jej urodzin przypadają na drugi poniedziałek czerwca (w pierwszy poniedziałek czerwca urodziny królowej ochodzi się w Nowej Zelandii), czyli w tym roku 13 czerwca. WCo ciekawe, Zachodnia Australia świętuje urodziny królowej we wrześniu. Wtedy jednak nie jest to dzień wolny od pracy.

 

W związku z tym, że na rynku brakuje inwestorów instytucjonalnych z Australii warto rozważyć rezygnację z handlu na parach z dolarem australijskim (AUD) w dniu dzisiejszym. Zmienność na rynku może być dziś dodatkowo ograniczona z racji poniedziałku. Pierwszy dzień tygodnia jest najczęściej dniem, w którym rynki są dość leniwe.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk