• Odbierz prezent
mBank Getin Idea Bank Cyfrowy Polsat Dino Orange PKO BP Santander CCC

W pierwszej połowie czwartkowej sesji na GPW indeks WIG20 znajduje się 0,29% nad kreską. Indeks szerokiego rynku WIG natomiast jest notowany na symbolicznym plusie o 0,16%.

Wszystko wskazuje na to, że dzisiejszy korzystny dla frankowiczów wyrok TSUE jest już w cenach. Wśród dużych banków największym wzrostem wyróżnia się mBank. Obecnie inwestorzy za akcję mBanku płacą 353 zł, co stanowi wzrost o 3,34%. Kurs akcji Alior Banku jest notowany na plusie o 1,1%. Obecnie inwestorzy za akcję Alior Banku płacą 36,82 zł. Cena banku Pekao w tym momencie wynosi 100 zł, co stanowi wzrost o 0,62%.

Po czerwonej stronie rynku znalazł się bank PKO BP, którego akcje dzisiaj spadają o 1,93%. Wśród największych banków na największym minusie jest notowany Santander Bank Polska.  Obecnie cena akcji banku Santander wynosi 287,8 zł, co stanowi spadek o 3,23%.

Wśród mniejszych banków mocno zyskuje Idea Bank. W trakcie dzisiejszej sesji kurs akcji rośnie o 12,73%. Jeszcze bardziej zyskuje Getin Holding, którego kurs rośnie o 15,41%. Getin Noble Bank jest notowany na plusie o 3,07%.

Wśród spółek z WIG20 najmocniej dzisiaj rośnie Cyfrowy Polsat. Wczoraj była to jedyna spółka z WIG20, która zakończyła dzień na plusie. Na czwartkowej sesji kontynuuje wzrost. Obecnie inwestorzy płacą za akcje Cyfrowego Polsatu 27,42zł, co stanowi wzrost o 3,86%.

Wśród spółek, które w pierwszej połowie czwartkowej sesji znalazły się po zielonej stronie rynku, jest także spółka Dino Polska. Obecnie cena akcji spółki wynosi 153 zł, co stanowi wzrost o 1,73%.

Spółka Orange dzisiaj rośnie o 1,3%. W tym momencie inwestorzy płacą za akcje Orange 5,45 zł.

W trakcie czwartkowej sesji akcje spółki obuwniczej CCC tracą 0,78%. Obecnie cena akcji wynosi 127,9 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk