• Odbierz prezent
TS Games z 8 mln dolarów (USD) przychodu za styczeń z tytułu jednej gry! Amerykańskie indeksy odreagowują – i to sporo

Po ubiegłotygodniowej wyprzedaży amerykańskie indeksy solidnie odbiły – S&P 500 zyskał wczoraj 1,6%, a indeks Nasdaq 2,6%. Na rynkach zauważalny był przepływ kapitału w kierunku srebra, a co za tym idzie również w kierunku spółek wydobywających srebro. Do wzrostów cen metalu przyczyniły się spekulacje odnośnie masowego kupna kruszcu (a więc także instrumentów finansowych z nim związanych), podobne do tych które miały miejsce na spółce GameStop, która wczoraj przeceniła się o 30%.

Wyprzedaż wcześniej wygrzanego waloru zdaje się potwierdzać przynajmniej częściową migrację kapitału. Dzisiaj istotne mogą być wyniki za IV kw. 2020 r., które opublikują kluczowe globalne podmioty takie jak Amazon, Alphabet (Google) i Alibaba.

Krajowe indeksy również odnotowały wzrostową sesję,

choć skala wzrostów była nieco słabsza. Najlepiej zachowywały się blue chipy, wśród których dominowały walory JSW (+9,7%), warto wspomnieć również o drożejących akcjach KGHM, które korzystają na zwyżce srebra. Z kolei najsłabiej w gronie największych spółek zachowywały się walory Allegro, w ostatnich godzinach media obiegła informacja o podpisaniu umowy pomiędzy wchodzącym na polski rynek Amazonem a spółką InPost, która od lat organizuje dostawy dla Allegro.

Z pozostałych informacji:

1. Strata netto Banku Millennium w IV kw. 2020 r. wyniosła 109 mln zł wobec szacowanych 116 mln zł. W analogicznym okresie ubiegłego roku bank zyskał 27 mln zł. Na wynik banku znaczący wpływ miała zawiązana rezerwa w wysokości 416 mln zł na ryzyko prawne z tytułu walutowych kredytów hipotecznych.

2. Szacunki CCC wskazują na osiągnięcie 96 mln zł EBITDA za ostatni kwartał, co oznacza spadek r/r o 65%.

3. Grupa LPP szacuje, że wypracowała 35 mln zł zysku operacyjnego w ubiegłym kwartale wobec 295 mln zł w analogicznym okresie 2019 roku.

4. Przychody TS Games z tytułu gry „Fishing Clash” wyniosły w styczniu około 8 mln USD – wynik jest zbliżony do grudniowego


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk