• Odbierz prezent
Trzy ważne ceny dla Srebra. Czy kurs srebrnego kruszcu dojdzie do 19 dolarów amerykańskich (USD) za uncje?
Z artykułu dowiesz się:

  • jak kształtuje się wykres srebra,
  • czy warto teraz zainwestować w ten kruszec. 

Srebro pozostaje w cieniu spadkowej linii trendu. Daje to nadzieję na przecenę tego metalu w stronę 19$ za uncje. Poziom ten już kilkakrotnie był przywoływany przeze mnie jako dawny opór, który czeka za retest. Aby zrozumieć znaczenie powrotu w te okolice, należy przywołać wykres tygodniowy. Teraz zamierzam skupić się na interwale H4, aby dokładniej poznać miejsca kluczowe dla tego instrumentu.

Wiadomości rynkowe z mBank

Do takich na pewno należy cena 23.5$. Wystarczy proste narzędzie w postacie poziomej linii, aby uzmysłowić sobie, jak ważne jest to miejsce dla posiadaczy długich pozycji. Od początku grudnia notowania Silver znajdują się powyżej tej wartości, co oddala scenariusz spadkowy.

Sięgając dalej w przeszłość łatwo zauważyć, że Srebro oscyluje w wąskim zakresie, tworząc konsolidację. Rozciąga się ona pomiędzy cenami 22$ a 25$. Czerwona linia dzieli wiec na pół tę przestrzeń. Wskaźniki na tym interwale nie rozpieszczają ilością informacji. MACD robi to, co do niego należy, czyli oscyluje wokół wartości zero. RSI okazjonalnie przyjmuje skrajnie wysokie wartości i wtedy należy podjąć stosowne działania. Dziś kieruje się do góry, ale nadal pozostaje w neutralnym obszarze 30-70.

Dopóki nie nastąpi wyjście z impasu ograniczonego niebieskimi prostokątami, to ceny 22$, 23.5$ i 25$ pozostaną kluczowe dla tego metalu.

Trzy ważne ceny dla Srebra - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk