• Odbierz prezent
Trzy miesiące wzrostów na indeksie FTSE

Notowania FTSE100 podążają za światowym trendem na rynkach akcyjnych. Wzrosty można było ograniczyć do trzech stref. Każda z nich jest efektem serii szczytów z poprzednich lat czy też ostatniej hossy.

Wiadomości rynkowe z mBank

Równa cena 6000 punktów, to pierwsza wartość, która skupiła uwagę podaży. Cały miesiąc kwiecień to okres zmagań z tą niebieską strefą. Dopiero majowe wzrosty, które zatrzymały się na kolejnym oporze 6450 punktów, zmieniły sentyment i nastawienie w dłuższej perspektywie.

Pod względem znaczenia wydaje się, że to cena 7000 punktów jest ważniejsza niż czerwony opór. Niemniej jednak widoczny cień na bieżącej świecy to efekt spadków z ostatnich dwóch dni. Jeżeli ta tendencja się utrwali, to należy dopuścić przecenę do najbliższego wsparcia. Taką rolę przejmuje teraz niebieska strefa.

Warto rozważyć, czy trzy ostatnie białe świece nie będą strukturą korekcyjną w ramach ostatnich spadków. Jeżeli przeanalizujemy układ swingów z ostatnich 24 miesięcy, to układają się one w sekwencję niższych szczytów i dołków. Poziom 6450 punktów jest dołkiem, który został przełamany w marcu tego roku. Dość często zdarza się, że kontynuacja trendu ma swoje miejsce po reteście takiego miejsca, co widzimy aktualnie.

Dlatego, zatrzymanie w czerwonej strefie może mieć swoje konsekwencje w kolejnym impulsie spadkowym. Przekonamy się o tym w momencie pokonania wsparcia 6000 punktów.

Trzy miesiące wzrostów na FTSE - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk