• Odbierz prezent
INDEX Investment Challenge

Tylko do 30 kwietnia można zarejestrować swój udział w konkursie INDEX Investment Challenge, który daje studentom możliwość zdobycia i praktycznego sprawdzenia swojej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie. Dla najlepszych uczestników przygotowano nagrody pieniężne o łącznej sumie 15 000 zł.

 

Miesiąc rywalizacji

Gra giełdowa będzie odbywać się na platformie BOŚ w czasie rzeczywistym, a uczestnicy będą mieli do swojej dyspozycji kapitał początkowy w wysokości 30 000 zł. Będzie go można lokować w instrumentach Equity CFD bez mechanizmu dźwigni finansowej. Rywalizacja potrwa od 7 maja do 1 czerwca, a podczas gry, co tydzień będzie publikowany ranking najlepszych inwestorów. Zwycięzcy zostaną zaproszeni na uroczystą Galę Finałową, która odbędzie się 11 czerwca w Sali Notowań GPW.

 FXMAG akcje trwają zapisy do ogólnopolskiego konkursu inwestycyjnego dla studentów konkurs inwestowanie na giełdzie gpw kdpw 1

Grafika: harmonogram konkursu INDEX Investment Challenge 

 

Zdobądź wiedzę o rynku kapitałowym

Osoby, które chcą wziąć udział w ogólnopolskiej rywalizacji, mogą do końca kwietnia zapisywać się poprzez formularz rejestracyjny. Konkurs skierowany jest do wszystkich studentów polskich uczelni, którzy są zainteresowani tematyką inwestowania. Aby wziąć udział, nie trzeba posiadać wiedzy o rynku kapitałowym, w celu jej zdobycia organizatorzy przygotowali specjalne materiały edukacyjne dostępne na stronie konkursu, które pozwolą na zapoznanie się z tematyką m.in. instrumentów pochodnych.

 

Konkurs organizowany jest przez Koło Naukowe Rynku Kapitałowego INDEX, działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Tegoroczna rywalizacja jest już III edycją konkursu, a w poprzednich udział wzięło ponad 1600 studentów z całej Polski. Celem INDEX Investment Challenge jest  promowanie polskiego rynku kapitałowego oraz aktywnego sposobu lokowania środków pieniężnych. Dzięki udziałowi w konkursie uczestnicy będą mogli zarówno zdobyć, sprawdzić, jak i pogłębić swoją wiedzę o finansach i ekonomii. Partnerami konkursu są m.in. Fundacja GPW, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych i KDPW. Wszystkie informacje i regulamin konkursu są dostępne na stronie INDEX Investment Challenge.


Celestyna Miłoś

Studentka UEK w Krakowie. Aktywna uczestniczka rynku kontraktów terminowych, day-traderka. Zainteresowana makroekonomią, behawioralnymi aspektami inwestowania oraz wpływem polityki gospodarczej i międzynarodowych stosunków ekonomicznych na rynek kapitałowy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk